Lekki deszcz 16
Popularne tagi:

Nowa poradnia w kolskim szpitalu. Alergicy będą zadowoleni

Autor: NFZ Wielkopolska 17 Maj 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
Nowa poradnia w kolskim szpitalu. Alergicy będą zadowoleni
© Redakcja e-kolo.pl
(0) | Czytano:
14,373 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Wielkopolski oddział NFZ rozstrzygnął konkursy na nowe poradnie specjalistyczne. 33 placówki zaczną przyjmować pacjentów od czerwca. Nowe podmioty znajdują się we wszystkich częściach Wielkopolski, a najwięcej w subregionie poznańskim. Nowe miejsca, z których będą mogli korzystać pacjenci, to m.in. poradnie diabetologiczne, kardiologiczne, alergologiczne, urologiczne czy endokrynologiczna.

R E K L A M A
0
Czytano:
14,373 razy
Udostępnij

Konkursy na kolejne poradnie zostały ogłoszone przez wielkopolski oddział NFZ we wszystkich subregionach województwa wielkopolskiego. W ich wyniku od 1 czerwca pacjenci będą mogli leczyć się w 33 nowych placówkach w ramach powszechnego ubezpieczenia. Kolejne, regularnie ogłaszane konkursy mają na celu poprawę dostępu pacjentów do leczenia u lekarzy specjalistów.

W ramach działalności przychodni zdrowia przy kolskim szpitalu rozpocznie swoją działalność  Poradnia alergologiczna!

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Czym zajmuje się przychodnia alergologiczna?

Przychodnia alergologiczna to placówka medyczna, która specjalizuje się w diagnozowaniu, leczeniu i zapobieganiu chorobom alergicznym. Alergie mogą mieć różne objawy i wpływać na różne układy ciała, takie jak skóra, układ oddechowy, układ pokarmowy i inne. Przychodnie alergologiczne oferują szeroki zakres usług, które mają na celu poprawę jakości życia pacjentów, zmniejszenie objawów alergicznych oraz zapobieganie powikłaniom.

Jednym z głównych zadań przychodni alergologicznych jest diagnozowanie alergii. Lekarze alergolodzy przeprowadzają dokładne wywiady medyczne, biorą pod uwagę historię pacjenta oraz przeprowadzają testy alergiczne, aby zidentyfikować substancje, które powodują reakcje alergiczne. Testy skórne, testy prowokacyjne, badania krwi oraz testy oddechowe to tylko niektóre z dostępnych metod diagnostycznych, które mogą być stosowane w celu ustalenia alergenu.

Po zidentyfikowaniu alergenu, lekarze alergolodzy w przychodniach opracowują plan leczenia, który jest dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Może to obejmować farmakoterapię, czyli podawanie leków przeciwhistaminowych, kortykosteroidów, leków przeciwzapalnych lub immunosupresyjnych w celu złagodzenia objawów alergicznych. W niektórych przypadkach może być również zalecana immunoterapia, która polega na stopniowym wprowadzaniu alergenów do organizmu w celu zmniejszenia nadwrażliwości.

Przychodnie alergologiczne nie tylko zajmują się leczeniem chorób alergicznych, ale również edukują pacjentów na temat zarządzania alergiami i unikania alergenów. Wskazówki dotyczące diety, zmiany stylu życia i środowiska, a także odpowiednie metody ochrony

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Biblioteka
Basia w pociągu relacji
4 godziny temu 360

Basia w pociągu relacji "Pisarz-Czytelnik"

Biblioteka
Zofia Stanecka w Kole
6 godziny temu 664

Zofia Stanecka w Kole

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]
7 godziny temu 947

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]

Gmina Przedecz
Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!
11 godziny temu 7,799 3

Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!

Miasto Koło
Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy
1 dzień temu 2,786 2

Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy

Miasto Koło
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik
1 dzień temu 2,190

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik

6 godziny temu 664
R E K L A M A