× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Słonecznie -0.7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Nowa poradnia w kolskim szpitalu. Alergicy będą zadowoleni

Autor: NFZ Wielkopolska 17 Maj 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
Nowa poradnia w kolskim szpitalu. Alergicy będą zadowoleni
© Redakcja e-kolo.pl
(0) | Czytano:
12,984 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Wielkopolski oddział NFZ rozstrzygnął konkursy na nowe poradnie specjalistyczne. 33 placówki zaczną przyjmować pacjentów od czerwca. Nowe podmioty znajdują się we wszystkich częściach Wielkopolski, a najwięcej w subregionie poznańskim. Nowe miejsca, z których będą mogli korzystać pacjenci, to m.in. poradnie diabetologiczne, kardiologiczne, alergologiczne, urologiczne czy endokrynologiczna.

R E K L A M A
0
Czytano:
12,984 razy
Udostępnij

Konkursy na kolejne poradnie zostały ogłoszone przez wielkopolski oddział NFZ we wszystkich subregionach województwa wielkopolskiego. W ich wyniku od 1 czerwca pacjenci będą mogli leczyć się w 33 nowych placówkach w ramach powszechnego ubezpieczenia. Kolejne, regularnie ogłaszane konkursy mają na celu poprawę dostępu pacjentów do leczenia u lekarzy specjalistów.

W ramach działalności przychodni zdrowia przy kolskim szpitalu rozpocznie swoją działalność  Poradnia alergologiczna!

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Czym zajmuje się przychodnia alergologiczna?

Przychodnia alergologiczna to placówka medyczna, która specjalizuje się w diagnozowaniu, leczeniu i zapobieganiu chorobom alergicznym. Alergie mogą mieć różne objawy i wpływać na różne układy ciała, takie jak skóra, układ oddechowy, układ pokarmowy i inne. Przychodnie alergologiczne oferują szeroki zakres usług, które mają na celu poprawę jakości życia pacjentów, zmniejszenie objawów alergicznych oraz zapobieganie powikłaniom.

Jednym z głównych zadań przychodni alergologicznych jest diagnozowanie alergii. Lekarze alergolodzy przeprowadzają dokładne wywiady medyczne, biorą pod uwagę historię pacjenta oraz przeprowadzają testy alergiczne, aby zidentyfikować substancje, które powodują reakcje alergiczne. Testy skórne, testy prowokacyjne, badania krwi oraz testy oddechowe to tylko niektóre z dostępnych metod diagnostycznych, które mogą być stosowane w celu ustalenia alergenu.

Po zidentyfikowaniu alergenu, lekarze alergolodzy w przychodniach opracowują plan leczenia, który jest dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Może to obejmować farmakoterapię, czyli podawanie leków przeciwhistaminowych, kortykosteroidów, leków przeciwzapalnych lub immunosupresyjnych w celu złagodzenia objawów alergicznych. W niektórych przypadkach może być również zalecana immunoterapia, która polega na stopniowym wprowadzaniu alergenów do organizmu w celu zmniejszenia nadwrażliwości.

Przychodnie alergologiczne nie tylko zajmują się leczeniem chorób alergicznych, ale również edukują pacjentów na temat zarządzania alergiami i unikania alergenów. Wskazówki dotyczące diety, zmiany stylu życia i środowiska, a także odpowiednie metody ochrony

Oceń artykuł
średnia ocena: 5 liczba głosów: 1
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Gmina Kłodawa
Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was
1 godzinę temu 285

Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was

Gmina Kościelec
Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu
1 godzinę temu 659

Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu

Gmina Kościelec
Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny
3 godziny temu 242

Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny

Miasto Koło
Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]
6 godziny temu 9,952

Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]

Wypadki
Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym
6 godziny temu 7,626

Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym

Miasto Koło
To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!
1 dzień temu 8,680 9

To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!

R E K L A M A