× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Słonecznie 24
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
reklama
reklama

Suplementy dla sportowca - które są najskuteczniejsze?

Autor: Partner 18 Maj 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Suplementy dla sportowca - które są najskuteczniejsze?
© partner
(0) | Czytano:
571 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Utrzymanie odpowiedniej diety jest niezbędne, aby uzyskiwać jak najlepsze wyniki w sporcie. Wiele osób wspomaga swój organizm różnymi suplementami diety i odżywkami dla sportowców. Sprawdź, czy wiesz, które z nich naprawdę pomagają w osiąganiu celów treningowych!

R E K L A M A
0
Czytano:
571 razy
Udostępnij

Osiągnięcie doskonałej formy jest procesem długotrwałym, który wymaga systematyczności i dyscypliny. Jednak istnieje wiele preparatów, które mogą nieco ułatwić to zadanie. Przedtreningowy booster, odżywka białkowa, czy zestaw witamin to preparaty bardzo popularne wśród osób, które profesjonalnie trenują. Odpowiednio dobrane mogą być także wsparciem dla osób początkujących. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając taki produkt?

Indywidualne zapotrzebowanie a suplementacja białka

Kluczem do sukcesu jest ustalenie indywidualnego zapotrzebowania na poszczególne składniki. Dotyczy to np. dziennego spożycia białka. Dawka, w jakiej przyjmowana jest odżywka, powinna być dostosowana do zapotrzebowania organizmu. Należy też wziąć pod uwagę dzienne spożycie tego makroskładnika z dietą.

Suplementy witaminowo-mineralne dla sportowców

Zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne jest bardziej uniwersalne i określa się je np. dla całej grupy wiekowej. Jednak stosując różne preparaty, warto sprawdzić, czy zawarte w nich substancje się nie dublują. W innym przypadku można przekroczyć dopuszczalną dawkę, co nie jest korzystne.

Co zawierają boostery przedtreningowe?

Produktami, które cieszą się dużą popularnością, są tzw. boostery. To preparaty, które przyjmuje się przed treningiem. W założeniu mają one pobudzić organizm, dodać energii i opóźnić pojawienie się zmęczenia. W boosterach można znaleźć substancje pobudzające, takie jak np. kofeina i guaranina. Dzięki zawartości węglowodanów dostarczają łatwo dostępnej energii.

Spalacze tłuszczu – dla kogo?

Kolejną grupą popularnych suplementów diety dla sportowców są spalacze tłuszczu. Zwykle zawierają one specjalny kompleks witamin oraz składniki stymulujące produkcję ciepła i wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej. Często są także wzbogacone o różne wyciągi roślinne, które mogą pomagać w odchudzaniu.

Izotoniki czy zwykła woda?

Napoje izotoniczne stosowane są w celu szybkiego uzupełniania straty płynów podczas wysiłku. Dzięki swoim właściwościom chemicznym działają szybciej i skuteczniej niż zwykła woda. Sprawdzają się szczególnie podczas długotrwałego wysiłku – pozwalają na dostarczenie odpowiedniej ilości elektrolitów w mniejszej objętości płynu. Napoje i żele izotoniczne pozwalają także na przyjęcie niezbędnych podczas aktywności węglowodanów, nie obciążając przy tym żołądka.

Należy jednak pamiętać, że takie napoje zawierają cukier, więc nie należy ich spożywać w nadmiarze.

Tabletki czy proszek – jaka forma suplementów będzie najlepsza?

Takie preparaty dostępne są w bardzo różnych formach. Jednak sposób podania nie ma zwykle większego wpływu na skuteczność suplementów. Dlatego najlepiej wybrać formę, która będzie najwygodniejsza.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Wypadki
Dostawczym zniszczył trzy pojazdy - policjanci zatrzymali go w centrum miasta
3 godziny temu 8,570 1

Dostawczym zniszczył trzy pojazdy - policjanci zatrzymali go w centrum miasta

Gmina Kościelec
Wójt Gminy Kościelec na uroczystej gali w Warszawie
7 godziny temu 1,249 1

Wójt Gminy Kościelec na uroczystej gali w Warszawie

Kino
Co w kolskim kinie zobaczysz w najbliższym czasie? [REPERTUAR]
22 godziny temu 3,098 2

Co w kolskim kinie zobaczysz w najbliższym czasie? [REPERTUAR]

Powiat Kolski
Susza hydrologiczna w powiecie? Pojawiają się pierwsze ostrzeżenia
1 dzień temu 3,846 1

Susza hydrologiczna w powiecie? Pojawiają się pierwsze ostrzeżenia

Powiat Kolski
Ruszyła termomodernizacja kolskiego Ekonomika [ZDJĘCIE] [VIDEO]
1 dzień temu 3,851 2

Ruszyła termomodernizacja kolskiego Ekonomika [ZDJĘCIE] [VIDEO]

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [28-05 - 04-06-2023]
2 dni temu 13,899

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [28-05 - 04-06-2023]

R E K L A M A