sim
kol-net
Wiadomości Kultura i rozrywka Jubileuszowy Przegląd Artystyczny

Jubileuszowy Przegląd Artystyczny

13-02-2010 10:46 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,152 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Jubileuszowy Przegląd Artystyczny
Foto:
W piątek 12 lutego w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole odbył się jubileuszowy X Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych. Wzięło w nim udział sześć szkół średnich z terenu powiatu kolskiego. Tematem imprezy była twórczość Williama Szekspira,być może ze względu na zbliżające się święto zakochanych.
Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 10.00. Zebranych powitała gospodarz Dorota Wiśniewska – dyrektor LO. Wśród gości na sali zasiedli m.in. starosta Wieńczysław Oblizajek, wicestarosta Marek Banaszewski, burmistrz Mieczysław Drożdżewski, radni powiatowi i miejscy oraz kierownicy kolskich instytucji kulturalnych. Następnie głos zabrała Anna Pajor – naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu starostwa powiatowego oraz starosta Oblizajek.
Część artystyczna, którą poprowadziły trzy nauczycielki kolskiego Ogólniaka – germanistka Daria Małecka oraz polonistki Sylwia Pokrywczyńska i Karolina Wasilewska rozpoczęła się od oratorium wykonanego przez chór i orkiestrę złożone z uczniów szkoły-gospodarza przeglądu.

Następnie każda szkoła, której organem prowadzącym jest starostwo powiatowe, przedstawiła swój program artystyczny. Uczestnicy w swoich scenkach nawiązywali do czasów i dzieł Wiliama Szekspira. Dzięki czemu nie brakowało tradycyjnych renesansowych strojów oraz pary zakochanych – Romea i Julii. Na scenie kolejno zaprezentowały się: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie, Zespół Szkół Technicznych w Kole, Zespół Szkół Rolniczych CKU w Kościelcu, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole oraz kolskie Liceum Ogólnokształcące. Każda ze szkół, na ręce dyrekcji i opiekunów, otrzymała magnetofon oraz wydania książkowe dzieł wielkiego dramatopisarza epoki odrodzenia.

W przerywnikach pomiędzy występami mieli okazję zaprezentować się uczniowie Ogólniaka. Izabela Rybnik wykonała piosenkę „Boję się” z musicalu Janusza Józefowicza. W atmosferę miłosnego spotkania przy blaskach rozgwieżdżonego nieba wprowadzili słuchaczy Daria Zwolińska i Marcin Brzeziński, którzy zaśpiewali utwór „Świetlista noc”. Dwukrotnie na scenie pojawiła się młodzież, która zaprezentowała tańce renesansowe przygotowane przez Beatę Wojtasik–Kaszyńską. Nad całością imprezy czuwała reżyser Anna Janikowska – nauczyciel historii w kolskim LO.

Na zakończenie szkolny chór zaśpiewał utwór Michała Bajora, za co został nagrodzony gromkimi brawami. Starosta kolski podziękował wszystkim uczestnikom i opiekunom za włożoną pracę i wielkie zaangażowanie. Jednocześnie poinformował, że gospodarzem przyszłorocznego XI Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych będzie Zespół Szkół Rolniczych CKU w Kościelcu. Natomiast w obchodach święta powiatu kolskiego zaprezentują się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego.
Marcin Nowacki

Fotorelacja


      


      


      


      

    


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~gość 15-02-2010 20:52
To chyba jakaś żenada, nie wiem jakiego macie choreografa ale wiem jedno zmieńcie do.
| Zgłoś do usunięcia