Słonecznie 25.3
Popularne tagi:

Pierwszy Piknik Rodzinny Rodzina 800+ w Wielkopolsce za nami! [FOTO][WIDEO]

Autor: UW Poznań, e-kolo.pl 16 Lipiec 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
Pierwszy Piknik Rodzinny Rodzina 800+ w Wielkopolsce za nami! [FOTO][WIDEO]
© Redakcja e-kolo.pl
(0) | Czytano:
11,481 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

To było prawdziwe święto rodziny. Setki dzieci i ich rodzice spędzili miło niedzielne popołudnie na stadionie miejskim w Dąbiu podczas pierwszego Pikniku Rodzinnego Rodzina 800+ w Wielkopolsce. Wydarzenie było okazją do wspólnej zabawy całych rodzin, ale także rozmów o sztandarowym programie społecznym rządu, który już od stycznia 2024 roku będzie się nazywał Rodzina 800+. Piknik wpisywał się w obchody 600-lecia praw miejskich Dąbia.

R E K L A M A
0
Czytano:
11,481 razy
Udostępnij
Spis treści

Ten piknik zorganizowaliśmy dla Państwa, byśmy mogli porozmawiać o polityce prorodzinnej realizowanej przez państwo. Od 2016 roku pokazujemy, że polityka prorodzinna to inwestycja w przyszłość. Programy rządowe, od sztandarowego programu Rodzina 500+, a za chwilę 800+. Te programy zmieniają rzeczywistość polskich rodzin, przywracając im godność i poczucie bezpieczeństwa

– mówiła podczas wydarzenia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Obecny na pikniku minister – członek Rady Ministrów, sekretarz Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Zbigniew Hoffmann podkreślał, że nie ma zagrożenia dla dalszego finansowania programów społecznych przez rząd.

– To nas różni dość fundamentalnie od naszych poprzedników, od Platformy Obywatelskiej. Państwo pamiętacie tę żałosną frazę, że pieniędzy nie ma, w związku z tym nic nie możemy zrobić, one są gdzieś potencjalnie zakopane. Otóż nie, one nie są nigdzie zakopane. Należało naprawić finanse publiczne, uszczelnić budżet, zlikwidować mafie vatowskie i w sposób profesjonalny, skuteczny zarządzać polskim państwem – pieniądze się znalazły

– podkreślał minister Zbigniew Hoffmann.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński zapowiedział również następne pikniki promujące nową odsłonę programu Rodzina 500+, który już od stycznia 2024 będzie się nazywał Rodzina 800+. Kolejne pikniki odbędą się w Luboniu (23 lipca), Zbąszyniu (29 lipca), Rogoźnie (13 sierpnia) oraz Ostrowie Wielkopolskim (20 sierpnia).

– To także dobry moment, żeby podsumować program Rodzina 500+, który płynnie przechodzi w program Rodzina 800+. Od 2016 roku do końca 2022 roku do wielkopolskich rodzin trafiło ponad 20 mld zł

– mówił wojewoda Michał Zieliński.

Dla uczestników pikniku przygotowano cztery strefy – strefę animacji, strefę dziecka, strefę rodzica oraz strefę informacji, gdzie mogli zapoznać się ze stoiskami promocyjnymi wielu instytucji, m.in. Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, czy też Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Rodzice mogli również zaczerpnąć informacji przy specjalnych stoisku Rodzina 800+ i poznać założenia nowej odsłony programu.

600-lecie Dąbia

Piknik to również doskonała okazja do świętowania i przypominania o obchodach 600-lecia praw miejskich Dąbia o czym przypominał Burmistrz Tomasz Ludwicki. Na wydarzeniu pojawiło się wielu mieszkańców nie tylko miasta, ale i gminy. 

 

MATERIAŁ WIDEO
MATERIAŁ WIDEO


GALERIA ZDJĘĆ
GALERIA ZDJĘĆ


R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Zatrzymania
3,4 promila to dla niej za mało - pojechała po więcej
20 minuty temu 924

3,4 promila to dla niej za mało - pojechała po więcej

Powiat Kolski
W środę działania Zero Tolerancji
33 minuty temu 189

W środę działania Zero Tolerancji

Inne
Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie
2 godziny temu 8,377 2

Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie:  28-05-2024]
3 godziny temu 449

W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie: 28-05-2024]

Powiat Kolski
Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym
4 godziny temu 1,173

Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym

Gmina Przedecz
Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu  [WIDEO]
17 godziny temu 9,049

Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu [WIDEO]

R E K L A M A