× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Lekkie opady śniegu -2.7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Sprawdź program obchodów 11 listopada w Kole

Autor: Redakcja e-kolo.pl 08 Listopad 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
Sprawdź program obchodów 11 listopada w Kole
© redakcja e-kolo.pl
(0) | Czytano:
7,313 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

11 listopada to dzień, który ma wyjątkowe znaczenie w historii Polski. To data, która upamiętnia odzyskanie niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów. Warto zastanowić się, dlaczego warto uczcić listopadowe wydarzenia i jakie uroczystości odbędą się w powiecie kolskim z tej okazji.

R E K L A M A
0
Czytano:
7,313 razy
Udostępnij

Dla Ojczyzny i pamięci poległych

Dla mieszkańców powiatu kolskiego 11 listopada to okazja do wyrażenia wdzięczności i szacunku wobec tych, którzy poświęcili swoje życia dla wolności ojczyzny. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 8:45 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole, gdzie odbędzie się zbiórka pocztów sztandarowych, delegacji szkół, instytucji, organizacji oraz mieszkańców miasta i powiatu. Następnie o godzinie 9:00 odbędzie się rozpoczęcie uroczystości, w trakcie którego zostaną odegrane hymn państwowy, podniesiona flaga państwowa na maszt, a także zaprezentowana inscenizacja patriotyczna przygotowana przez ZS RCKU w Kościelcu. Warto dodać, że zostaną złożone wiązanki kwiatów pod tablicami upamiętniającymi poległych obywateli miasta Koła i zasłużonych obywateli Ziemi Kolskiej.

Przemarsz i msza święta

O godzinie 9:15 rozpocznie się przemarsz wraz z Orkiestrą Dętą OSP w Kole pod dyrekcją Krzysztofa Lityńskiego do kościoła farnego w Kole. W trakcie przemarszu zostaną złożone wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą miejsce kaźni Polaków w latach 1945 – 1956 oraz przy pomniku poległych bojowników o wolność ojczyzny w różnych okresach historycznych. 

O godzinie 10:30 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, koncelebrowana przez kolskich kapłanów, a oprawą muzyczną zajmie się Chór farny "Lutnia" pod dyrekcją Jana Kordylewskiego.

Warto uczcić Niepodległą

Warto uczcić listopadowe wydarzenia, aby pamiętać o trudach, jakie nasi przodkowie ponosili, walcząc o wolność Polski. To także doskonała okazja do pielęgnowania narodowej tożsamości i jedności. Dla mieszkańców powiatu kolskiego, obchody Święta Niepodległości to okazja do podziękowania i refleksji nad historią.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Harmonogram obchodów w Kole na 11 listopada:

 • 10 listopada (piątek):

  • 10:00 - Cmentarz Parafialny, ul. Ks. J. Poniatowskiego - składanie kwiatów przy grobie Czesława Freudenreicha - Człowieka Niepodległości.
  • 17:00 - Koncert Niepodległościowy w wykonaniu orkiestry POSM II stopnia „Poznańskie Smyczki” w auli Państwowej Szkoły Muzycznej.
  • 19:00 - Miejski Dom Kultury w Kole - spektakl pt. „Polowanie na męża" w wykonaniu Kolskiego Teatru Otwartego im. Cz. Freudenreicha. Cena biletów: 25 zł.
 • 11 listopada (sobota):

  • 16:00 – Liga Obrony Kraju w Kole, ul. Pułaskiego 8. Zawody w dwuboju sportowo-obronnym.
  • 20-22 listopada: Pokazy filmu fabularnego pt.: „MS Piłsudski – podwodna misja” w technologii VR 360 stopni 3D w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kole.

Listopad to wyjątkowy czas, by uczcić historię i patriotyzm. Mieszkańcy powiatu kolskiego mają szansę wzięcia udziału w uroczystościach i wydarzeniach kulturalnych, które przybliżą ducha Niepodległej Polski.

Oceń artykuł
średnia ocena: 4 liczba głosów: 2
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
6 godziny temu 188

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

Miasto Koło
Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie
6 godziny temu 137

Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie

Miasto Koło
Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!
14 godziny temu 1,797

Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!

MS
Inne
Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]
14 godziny temu 3,296

Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]

Gmina Babiak
Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego
16 godziny temu 1,830

Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego

MS
Inne
Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji
1 dzień temu 3,786

Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji

R E K L A M A