Słonecznie 25.3
Popularne tagi:

Tydzień Przedsiębiorczości w SOSW w Kole

Autor: SOSW Koło 21 Listopad 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
Tydzień Przedsiębiorczości w SOSW w Kole
© SOSW Koło
(0) | Czytano:
3,727 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W dniach 17-20 listopada 2023 r., Szkolna Kasa Oszczędności wraz z pedagogiem szkolnym zorganizowała dla uczniów Tydzień Przedsiębiorczości. Celem przedsięwzięcia było kształtowanie i rozwijanie kompetencji przedsiębiorczych u dzieci i młodzieży oraz przekazanie uczniom praktycznej wiedzy i umiejętności dotyczących zakładania i rozwijania własnej firmy.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,727 razy
Udostępnij

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości odbyły się warsztaty pod hasłem „Mój pierwszy biznes”, w czasie których uczniowie opracowali i zaprezentowali graficzne wersje mini biznesplanu firmy, którą chcieliby założyć. W trakcie pracy uczestnicy musieli wykazać się cechami typowymi dla osób przedsiębiorczych - pomysłowością, kreatywnością, zaangażowaniem, umiejętnościami współpracy, negocjacji, rozwiązywania problemów i znajomością lokalnego rynku. Każda z dwóch grup przedstawiła swoje pomysły na pierwszy biznes - firmy " A.I. Cook" oraz "COOLturysta", prezentując ich charakterystyczne logo, hasło reklamowe i ofertę dla przyszłych klientów. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach „Kompetencje przedsiębiorcze” z doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery w Kole. Tematyka spotkania dotyczyła rozwijania kompetencji w zakresie przedsiębiorczości wśród uczniów, planowania własnego rozwoju w zgodzie ze swoimi mocnymi stronami, zainteresowaniami, predyspozycjami. Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom, że każdy z nich posiada osobisty potencjał, na który składają się m.in. cechy i umiejętności niezbędne do wykonania określonych zadań. A każda ich działalność, zdobyta wiedza i umiejętności stają się ich bogactwem i pozwalają lepiej zaplanować i realizować swoją przyszłość zawodową.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Dzięki udziałowi w przedsięwzięciach zrealizowanych w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole uzyskali dostęp do aktualnej i praktycznej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości oraz zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Zatrzymania
3,4 promila to dla niej za mało - pojechała po więcej
20 minuty temu 919

3,4 promila to dla niej za mało - pojechała po więcej

Powiat Kolski
W środę działania Zero Tolerancji
33 minuty temu 188

W środę działania Zero Tolerancji

Inne
Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie
2 godziny temu 8,360 2

Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie:  28-05-2024]
3 godziny temu 447

W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie: 28-05-2024]

Powiat Kolski
Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym
4 godziny temu 1,172

Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym

Gmina Przedecz
Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu  [WIDEO]
17 godziny temu 9,049

Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu [WIDEO]

R E K L A M A