Częściowe zachmurzenie 19.1
REKLAMA

Rodzaje sufitów napinanych: matowe, błyszczące, satynowe

Autor: Partner 21 Listopad 2023 przeczytasz w ok. 5 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Rodzaje sufitów napinanych: matowe, błyszczące, satynowe
© partner
(0) | Czytano:
2,120 razy | przeczytasz w ok. 5 min.

Jeśli zależy Ci na ukryciu starego, uszkodzonego tynku na suficie, rur instalacyjnych lub nierównego stropu, warto rozważyć montaż sufitu napinanego.

R E K L A M A
0
Czytano:
2,120 razy
Udostępnij

Sufit napinany matowy

Jeśli zależy Ci na ukryciu starego, uszkodzonego tynku na suficie, rur instalacyjnych lub nierównego stropu, warto rozważyć montaż sufitu napinanego. Proces jego instalacji jest szybki i nie powoduje zbytniego bałaganu. Dodatkowo sufit napinany jest wodoodporny i nie stwarza ryzyka powstawania nierówności, co czyni go ciekawą alternatywą dla sufitów z płyt gipsowo-kartonowych. Instalacja sufitu napinanego jest znacznie czystsza i oszczędza znacznie więcej czasu w porównaniu do montażu sufitów podwieszanych. Profesjonalnego wykonawcę takich usług możesz znaleźć np. na platformie Otomistrz.

Charakterystyka i właściwości

Naciągany sufit o matowej fakturze stanowią doskonałą alternatywę dla sufitów podwieszanych. Wykonywane są ze specjalnej folii PCV, charakteryzującej się brakiem odblasków i zewnętrznym wyglądem zbliżonym do pomalowanej powierzchni.

Zalety i potencjalne wady sufitu matowego

Sufity napinane matowe są odporne na pękanie, skutecznie zabezpieczają wnętrze przed zalaniem i zachowują swoje walory estetyczne przez wiele lat. Co ważne, są też rozwiązaniem bardziej ekonomicznym w porównaniu do sufitów gipsowo-kartonowych.

Zastosowania i stylizacje w wnętrzach

Sufit matowy jest dostosowywany do indywidualnych wymiarów pomieszczenia. Jest wycinany z folii, a następnie przyklejany jest do niego harpun. Taki biały matowy sufit naciągany prezentuje się jak perfekcyjnie gładko pomalowany sufit. Charakteryzuje się wyjątkową równością, brakiem smug, kolein i rys.

Sufit napinany błyszczący

Dzięki swojej uniwersalności i wyjątkowej wytrzymałości, sufitu błyszczące cieszą się ogromną popularnością wśród sufitów napinanych. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na zastosowanie tej powłoki nawet w najbardziej ekskluzywnych i oryginalnych wnętrzach.

Co sprawia, że błyszczące sufity są wyjątkowe?

Zalety błyszczących sufitów:

 • Właściwości odbijania światła. Niemal lustrzana powierzchnia optycznie powiększa przestrzeń, co daje wrażenie przestrzeni w niewielkich pomieszczeniach.
 • Elastyczność i trwałość. Materiał sufitu nie jest podatny na przecieki wody z góry.
 • Możliwość łączenia z innymi teksturami i kolorami. Błyszczący sufit napinany może być harmonijnie łączony z różnymi rodzajami faktur i kolorów, co pozwala na tworzenie interesujących kombinacji w aranżacji wnętrza.

Gdzie najlepiej stosować błyszczące sufity?

Na błyszczące sufity napinane należy zwrócić uwagę, gdy:

 • Chcemy optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenia.
 • Planujemy urządzenie wnętrza w stylu hi-tech lub modern.
 • Chcemy mieć dwupoziomowy sufit z efektownym oświetleniem.
 • W pomieszczeniach z niedostatecznym oświetleniem naturalnym.
 • W kuchniach lub łazienkach, gdzie występuje wilgoć.

Praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji i utrzymania

Materiały wykorzystywane do wytwarzania tych sufitów są odporne na rozwijanie się pleśni i grzybów, co zapewnia zachowanie higieny w pomieszczeniach. W przypadku zabrudzenia błyszczące napinane sufity można łatwo wyczyścić wilgotną szmatką.

Sufit napinany satynowy

Istnieją także całkowicie gładkie sufity napinane, które nazywane są również satynowymi lub półmatowymi. Sufity napinane satynowe eliminują odblaski i cechują się równą powierzchnią zarówno wizualnie, jak i w dotyku.

Czym charakteryzuje się powierzchnia satynowa?

Różnica między satyną a powierzchnią matową polega na tym, że satyna jest pozbawiona ziarnistości. Najbardziej przyciągającym aspektem takich sufitów jest ich wyjątkowy, perłowy odcień.

Kluczowe korzyści i możliwe wyzwania sufitu satynowego

Tanie sufity satynowe cechują się:

 • Trwałością w kwestii koloru.
 • Prostą konserwacją.
 • Odpornością na wodę.
 • Łatwością wymiany folii.
 • Szybkim montażem w jeden dzień.

Inspirujące pomysły na aranżacje z satynowym sufitem

Najczęstszym jest montaż sufitów napinanych satynowych w pomieszczeniach mieszkalnych, takich jak sypialnie dziecięce i salony. Ciekawym rozwiązaniem do Twojego wnętrza może być połączenie tych sufitów z oświetleniem LED. Dzięki zdolności satyny do odbijania światła, można uzyskać efektywną grę świateł, która uczyni pomieszczenie unikalnym.

Porównanie trzech typów sufitów napinanych

Sufity napinane znalazły zastosowanie zarówno w przestrzeniach użyteczności publicznej, jak i w prywatnych domach czy mieszkaniach. Jednak warto podkreślić, że nie są odpowiednie do stosowania w miejscach, takich jak łaźnie, sauny czy inne pomieszczenia, w których temperatura przekracza 60 stopni Celsjusza.

Który sufit wybrać dla konkretnego pomieszczenia?

W przypadku planowanej renowacji w stylu klasycznym warto zwrócić uwagę na matowe sufity napinane, podczas gdy satynowe sufity są często instalowane w przedszkolach, sypialniach, salonach, kuchniach, apartamentach typu studio, biurach itp. Błyszczące sufity są szczególnie przydatne w niewielkich i słabo oświetlonych pomieszczeniach, takich jak korytarze, łazienki i toalety.

Koszty i trwałość różnych rodzajów sufitów napinanych

Za sufit napinany cena z montażem i uwzględnieniem materiałów jest uzależniona od wyboru materiałów i stopnia skomplikowania powierzchni. Za sufity napinane cena za m2 wynosi 135 zł, natomiast sufit podwieszany kosztuje 330 zł za m2.

Przybliżona średnia za sufit napinany cena (za metr kwadratowy) może się wahać w zależności od rozmiaru powierzchni. Im większa powierzchnia, tym niższa cena za napinane sufity cena za m2.

Jak prawidłowo dbać o każdy rodzaj sufitu?

Sufit napinany jest łatwy w utrzymaniu i nie wymaga dodatkowej pielęgnacji. Materiał, z którego jest wykonany, jest antystatyczny, co oznacza, że nie przyciąga drobinek kurzu. W razie przypadkowego zabrudzenia sufit można łatwo oczyścić, używając wody i mikrofibry, lub w razie potrzeby, płynów do mycia szyb na bazie alkoholu bez dodatku barwników.

R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Powiat Kolski
Olszówka: przyznano Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
13 minuty temu 108

Olszówka: przyznano Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

EURO 2024
ME 2024 - Probierz o zdrowiu Lewandowskiego: jest postęp
22 minuty temu 85

ME 2024 - Probierz o zdrowiu Lewandowskiego: jest postęp

Gmina Przedecz
Dni Przedcza: wspólne kibicowanie podczas Euro 2024
1 godzinę temu 100

Dni Przedcza: wspólne kibicowanie podczas Euro 2024

Wystawy
Fotografia dzikiej przyrody - wystawa w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole
2 godziny temu 405

Fotografia dzikiej przyrody - wystawa w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole

Powiat Kolski
 14 czerwca Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych
3 godziny temu 464

14 czerwca Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych

Miasto Koło
Święto św. Antoniego z Padwy w Kole - Zaproszenie na msze odpustowe
23 godziny temu 2,386

Święto św. Antoniego z Padwy w Kole - Zaproszenie na msze odpustowe

R E K L A M A

Newsletter - bądź na bieżąco

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych