× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Zamglenie 6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Owsiak: 28 stycznia pokażemy, że gramy na całym świecie i dla wszystkich

Autor: PAP - Polska Agencja Prasowa 30 Listopad 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
Owsiak: 28 stycznia pokażemy, że gramy na całym świecie i dla wszystkich
© PAP
(0) | Czytano:
979 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

28 stycznia pokażemy, że gramy na całym świecie i dla wszystkich. Tym razem będziemy zbierać pieniądze na leczenie płuc po pandemii - zapowiedział w czwartek szef WOŚP Jerzy Owsiak, który w Łodzi oficjalnie uruchomił produkcję tekturowych skarbonek dla wolontariuszy kolejnej zbiórki.

R E K L A M A
0
Czytano:
979 razy
Udostępnij

"32 lata temu ochoczo postanowiliśmy zaprosić Polaków na coś, co wtedy nazwaliśmy Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Mieliśmy ze sobą 250 tys. serduszek, teraz drukujemy ich 48 milionów i ciągle ich brakuje. Dziś, kiedy tu jechałem, mamy zarejestrowanych już 1685 sztabów na całym świecie. Przebiliśmy też magiczną barierę 100 sztabów poza granicami Polski. Jest ich 101 i będziemy m.in. grali na biegunie północnym oraz południowym" - powiedział Owsiak.

Tematem zaplanowanego na 28 stycznia 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą "Płuca po pandemii". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów pulmonologicznych dla dorosłych. Fundacja planuje zakup m.in. urządzeń służących do diagnostyki obrazowej, rezonansów magnetycznych, aparatów ultrasonograficznych, polisomnografów, przenośnych spirometrów, systemów do badań bronchoskopowej, sprzętu do rehabilitacji pulmonologicznej i torakochirurgii.

"28 stycznia pokażemy nie tylko, że gramy na całym świecie, ale, że gramy dla wszystkich. Tym razem będziemy zbierać pieniądze na leczenie płuc po pandemii. Ten dzień będzie, jak Nowy Rok. Zaczynamy w Australii i po drodze przez cały świat pokażemy co się dzieje u nas. Potem będziemy liczyli pieniądze i już teraz wiemy, co chcemy za nie kupić dla oddziałów pulmonologii. Co ważne, znów gramy wszystkich Polaków - dla dorosłych i dzieci. Chcemy pomóc wszystkim" – podkreślił prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Owsiak zapowiedział, że w piątek ruszy pierwsza forma wsparcia 32. Finału WOŚP poprzez SMS-y, a na początku przyszłego tygodnia wystartują finałowe aukcje.

Szef WOŚP ogłosił przy tym, że zakupiono już cały sprzęt ze zbiórki z ostatniego finału, którego celem była walka z sepsą. "Kiedyś sepsę diagnozowało się trzy dni, teraz te urządzenia pozwalają to zrobić w 4 godziny i 40 minut. Ratujemy życie człowieka, bo czas w sepsie jest najważniejszy" – zaznaczył.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A


W czwartek w Łodzi Owsiak oficjalnie uruchomił produkcję kolorowych, tekturowych skarbonek w zakładzie firmy Stora Enso, z którą WOŚP współpracuje od ponad 25 lat. Powstanie 226 tys. puszek, do których pieniądze będą zbierać wolontariusze wyposażeni w specjalne identyfikatory.

"Podczas ostatniego finału zebraliśmy ponad 246 mln zł, z czego 53 proc. do takich właśnie puszek, a pozostałe pieniądze w formie elektronicznej, bo tak się zmienił świat. Ta puszka jest pięknie zaprojektowana i wykonana, wytrzyma burzę, huragany, Armagedon pogodowy, bo mamy to przetestowane" - przekonywał.

Szef producenta tekturowych skarbonek Tomasz Żebrowski dodał, że są one wytwarzane z pełni odnawialnych materiałów. Wskazał, że po finale wrócą one do zakładu i zostaną ponownie użyte jako surowiec.

Owsiak poinformował również, że dotąd fundacja przekazała do łódzkich placówek medycznych ponad 3,3 tys. różnego rodzaju urządzeń o łącznej wartości przeszło 85 mln zł. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Biblioteka
Ferie z Królikiem i Misią
17 godziny temu 428

Ferie z Królikiem i Misią

Miasto Koło
Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]
1 dzień temu 11,404 11

Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]

Inne
Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty
2 dni temu 5,615 3

Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
3 dni temu 107,793

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
6 dni temu 22,249

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

17 godziny temu 428
R E K L A M A