sim
geberit produkcja
Wiadomości Miasto Koło Powstanie tor doskonalenia jazdy

Powstanie tor doskonalenia jazdy

15-02-2010 12:27 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,712 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Powstanie tor doskonalenia jazdy
Foto:
4 lutego br. Szef Zarządu Głównego Ligi Obrony Kraju w Warszawie płk. Grzegorz Jarząbek zwizytował modernizowany Ośrodek Szkolenia Kierowców Lok w Kole przy ul. Pułaskiego 8. Głównym celem wizyty było utworzenie w mieście na terenie Ośrodka LOK a także i przyległym na błoniach przy ul. Sejmikowej, toru techniki doskonalenia jazdy dla kierowców chcących doskonalić swoje umiejętności zawodowe. Składać się będzie z placu manewrowego, z płyty poślizgowej prostokątnej a także i z wycinkiem pierścienia o kącie rozwarcia nie mniejszym niż 120 stopni.
Było to jak na razie robocze spotkanie. Uczestniczyli w nim dyrektor Biura ZG LOK w Warszawie oddział w Poznaniu płk. Mirosław Bąk, z-ca dyrektora BWZW LOK Poznaniu mjr Stefan Muszyński, v-ce starosta Powiatu Kolskiego Marek Banaszewski oraz Burmistrz Miasta Koła Mieczysław Drożdżewski. Organizatorami spotkania byli Prezes ZP LOK w Kole Andrzej Kowalewski i Kierownik OSK w Kole Józef Ludwicki.

Bardzo przychylnie do propozycji „lokowców” w kwestii budowy toru ustosunkował się Burmistrz Miasta Koła zapewniając, że poczyni wszelkie starania aby jak najszybciej tor został wybudowany, wnosząc na forum Rady Miejskiej zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. Planuje się wybudowanie toru na terenie o powierzchni 1 ha. Normy techniczne projektowanego toru, który powstanie w Kole określa Dz. U. Nr 77 z dnia 10 kwietnia 2008 r. ust. 1 pkt. 2.

Uczestnicy spotkania zwiedzili również remontowane pomieszczenia Klubu Młodzieżowego Lok „Kolska Starówka” a także zapoznali się z jego pracą na rzecz kolskiego społeczeństwa.

Ryszard Borysiewicz

Źródło: www.kolo.pl
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!