(32)
Częściowe zachmurzenie 3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Kolejne pytania radnych o spółki: jaka będzie cena za wodę? czy woda termalna niszczy urządzenia? i wiele innych

Autor: Redakcja e-kolo.pl 20 Luty 2024 przeczytasz w ok. 2 min.
Kolejne pytania radnych o spółki: jaka będzie cena za wodę? czy woda termalna niszczy urządzenia? i wiele innych
© Redakcja e-kolo.pl
(32) | Czytano:
10,792 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Pięciu radnych ponownie złożyło wspólną interpelację w sprawie kolskich spółek. Tym razem pytania dotyczą Geotermii Koło oraz Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kole. O co pytają?

R E K L A M A
32
Czytano:
10,792 razy
Udostępnij
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła

Poniżej przedstawiamy pytania, jakie 12 lutego br. grupa radnych skierowała na ręce Burmistrza Miasta Koła. Pod pismem podpisali się: Grzegorz Gibaszek, Artur Szafrański, Marcin Janiak, Maria Sokołowska i Halina Musiałek.

Dotyczy Geotermia Koło Sp. z o. o.:

l. Czy prawdą jest, że woda pozyskiwana z odwiertu jest w takim stopniu zasolona, że obecnie zastosowane filtry/pompy/zawory nie spełniają swojej roli, zostały zapchane czy też uszkodzone?

2. Czy prawdą jest, że spółka Geotermia Koło Sp. z o.o. musi zakupić dodatkowe filtry/pompy/zawory? Jak tak, to prosimy wyszczególnić: ile ich potrzeba; co ile trzeba będzie je wymieniać; ile będzie to kosztować spółkę, a co za tym idzie mieszkańców naszego miasta?

3. Czy spółka Geotermia Koło Sp. z o. o. złożyła wniosek do URE o nową taryfę dla ciepła? Jeżeli tak, to prosimy podać o jakie stawki zawnioskowano? Prosimy podać kwotowo i procentowo o ile wzrośnie opłata za wytwarzane przez spółkę ciepło dla osób fizycznych/firm. 

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Dotyczy Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.:

4. Czy spółka MZWiK Sp. z o.o. złoźyta wniosek do Wód Polskich o zmianę stawek za wodę i ścieki? Jeżeli tak to prosimy podać o jakie stawki zawnioskowano? Prosimy podać kwotowo i procentowo o ile wzrośnie opłata za wodę i ścieki dla osób fizycznych/firm.

5. Czy prawdą jest, że spółka MZWiK Sp. z o. o. zbudowała nowy budynek administracji na głównym kolektorze ściekowym?
a) Kto zaprojektował budynek na głównym kolektorze ściekowym (nazwa firmy/osoby - koszt)?
b) Kto wybudował budynek (nazwa firmy - koszt)?
c) Kto nadzorował budowę pod względem nadzoru budowlanego (nazwa firmy/osoby - koszt)?
d) Kto odebrał prace budowlane (nazwa firmy/osoby - koszt)?
e) W jaki sposób nadzorowany/obstugiwany/naprawianyjest główny kolektor ściekowy?

Prosimy o przedstawienie stanu zadtużenia wszystkich spółek miejskich na dzień 31.12.2023r. Prosimy w formie tabelarycznej o wyszczególnienie:
- w związku z jakim zadaniem zostało zaciągnięte zobowiązanie, }
- na jaki czasookres zaciągnięto zobowiązanie, }
-jaki jest harmonogram spłat poszczególnych zadań,
- czy raty zobowiązań regulowane są terminowo. 

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (32)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Dlaczego · 20 Luty 2024
menedżerowie spółek miejskich musieli dokształcać się za pieniądze tych spółek , skoro podobno byli najlepszymi menedżerami na świecie ? i dlaczego tracono na to pieniądze ?
A jednak się udało · 21 Luty 2024
A obecny włodarz miasta raczył się wypowiadać wielokrotnie , że nie da się upaść niżej , aniżeli jego poprzednicy ! No i po jakimś czasie trzeba przyznać , że jednak się udało .
U2hwh · 21 Luty 2024
Czemu sanepid w kole nie wykonuje badań tylko odsyła do Konina?
NIE NA TEMAT · 21 Luty 2024
Proszę przeczytać ze zrozumieniem treść informacji i dopiero później się wypowiadać lub przenieść się na właściwe forum .
maria · 21 Luty 2024
Sz. Radni, skladajacy interpelacje: Gdzie sie chowaliscie, kiedy byly sesje i tematy , ktore teraz Was zainteresowaly ? Uwazam, ze probujecie zaistniec przed wyborami , a na sesjach sprawy byly dla Was nieistniejace a dla nas nizej bardzo wazne.
Dlatego · 21 Luty 2024
Dlatego ,że po końcu roku jest czas sprawozdań i takie pytania muszą być zadane . W ciągu roku nikt nie przygotowuje pełnych sprawozdań . DLATEGO. Trzeba to jednak potrafić zrozumieć , nieprawdaż ?
Tt · 21 Luty 2024
Radni nie powinni pracować w spółkach miasta czy powiatu bo to prowadzi do patologi. Są uzależnieni od burmistrza czy starosty np.premiami czy awansami. Nie powinni w trakcie kadencji także byc przyjmowani do takich spółek i ich rodziny równie. Przejrzystość.
Do TT · 21 Luty 2024
? i chyba również nie powinni zajmować się zamówieniami publicznymi w takich spółkach - nawet z zamiłowania { O_~ }
SERIO · 21 Luty 2024
Skąd tych menedżerów powyciągał obecny burmistrz , jak króliki z kapelusza , że teraz tylko kredyt za kredytem i strata za stratą ? Wcześniej nic takiego nie miało miejsca . Spłacamy wdzięczność wyborczą i jeszcze długo będziemy spłacać , pewnie aż do roku 2050 .
Wyborca · 20 Luty 2024
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Wyborco · 21 Luty 2024
Cieszmy się , że im się jeszcze chce i że mają wiedzę by o cokolwiek pytać . A nowi zanim się wgryzą w tematykę , to rządzący histerycy wpędzą miasto w pętlę zadłużenia niemożliwą do przerwania . Niech walczą o dobro mieszkańców .
HISTERYK · 20 Luty 2024
by tego sam nie wymyślił , naprawdę ? to musiała być zorganizowana grupa .
Radni PiS dlaczego sie ukrywają. · 20 Luty 2024
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Ktoś · 20 Luty 2024
Wrzuciłeś tyle merytorycznych argumentów tak, że gdybyś dodał jeszcze linki do tych informacji , gdzie je można znaleźć , to byłoby jeszcze bardziej merytorycznie ( 0_~) , a poza tym na pewno musisz znać straty tych spółek miejskich , więc je podaj . Po co nam ogólnopolskie afery , skoro mamy swoje własne i lokalne , a wcale nie gorsze od tych ogólnopolskich :)
Olo · 20 Luty 2024
A zatrudnienie GL.ksiegowej w mzwik czy nastąpiło zgodnie z prawem, czy wczesniej było takie stanowisko i jakie generował koszty i jak to wygląda obecnie. Czy były inne kandydatury czy tylko ta jedna jedyna i jakie koszty teraz generuje to stanowisko
zenek · 20 Luty 2024
Czytelnicy zakopali ten komentarz
ZENIU · 20 Luty 2024
Uchwalenie projektu , a jego wykonanie to są dwie różne sprawy i dobrze byłoby , byś to zaczął rozróżniać .
SERIO · 20 Luty 2024
Czy obecnie urzędujący burmistrz przypadkiem nie rozminął się z prawdą twierdząc , że zatrudnił najlepszych fachowców , a później wysłano ich na douczenie się , na MBA za środki spółek miejskich , by po czasie nie było wstydu ?
Graxx · 20 Luty 2024
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Do Graxx · 20 Luty 2024
Wpis w ogóle nie na temat . Proszę przeczytać ze zrozumieniem treść wiadomości .
Tym radnym już dziekujemy · 20 Luty 2024
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Po co · 20 Luty 2024
przyjmowano do rad nadzorczych spółek ludzi , którzy akceptowali konieczność dokształcania zarządów spółek za pieniądze tych spółek i przyznawali nagrody zarządom nawet w przypadku występowania poważnych strat w spółkach miejskich i czy nie świadczy to o braku kompetencji tych rad nadzorczych ?
Jak · 20 Luty 2024
wyglądała rekrutacja prezesów przez rady nadzorcze i weryfikacja ich umiejętności , skoro później przyznawano środki ze spółek na dokształcanie zarządów spółek miejskich ?
Dlaczego · 20 Luty 2024
menedżerowie spółek miejskich musieli dokształcać się za pieniądze tych spółek , skoro podobno byli najlepszymi menedżerami na świecie ? i dlaczego tracono na to pieniądze ?
Czy · 20 Luty 2024
prawdą jest , że dyplomy MBA sponsorowało miasto Koło za pośrednictwem spółek nie wymagając niczego w zamian ? Nawet konieczności przepracowania jakiegoś okresu na rzecz tych spółek ?
WARTO ZAPYTAĆ · 20 Luty 2024
Czy w przypadku wystąpienia kolejnych strat , rady nadzorcze zamierzają przyznawać nagrody ? , a jeżeli tak , to jakie są kompetencje tych rad nadzorczych ? Brak wymagań od zarządów ?
A może warto · 20 Luty 2024
także zapytać dlaczego jeden z najlepszych prezesów wykorzystał przyznane kontraktem środki dla zdobycia dyplomu MBA i już go nie ma . Czy miasto stać na takie fanaberie ? Dlaczego w kontrakcie nie zastrzeżono , że ma przepracować określony czas ? , a nie porzucać stanowiska dla lepszych apanaży ?
Ktoś · 20 Luty 2024
Czy wkrótce poznamy straty tych spółek ?
Zaniepokojony · 20 Luty 2024
Wszelkie sprawozdania wykonuje się po zakończonym roku i stąd zapytania .
Radni się obudzili ? · 20 Luty 2024
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Ktoś · 20 Luty 2024
A strata spółki MZEC za rok 2022 w wysokości minus 6 mln zł i jeżeli się powtórzy minus 6 mln zł za rok 2023 , co w sumie uczyni minus 12 mln zł straty - to już nie jest bułka z masłem ! Może dlatego zmienili nazwę po 40 latach , bo się wstydzą za takie straty . Historia to oceni .
Do hmm · 20 Luty 2024
To gdzie są te odpowiedzi? Prawda jest taka że radni słabo albo wcale nie interesowali się a przecież to jest ich obowiązkiem . Pamiętacie jak za poprzednika drążyli nawet bułki z kiełbasę potrafili znaleźć w MZEC-u.
hmm · 20 Luty 2024
chyba slabo obserwowales zycie polityczne miasta bo oni caly czas pytali a za to byli potem od najgorszych wyzywani
Inne
Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole
9 godziny temu 880

Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole

Inne
Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym
9 godziny temu 1,098

Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym

Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim
11 godziny temu 8,627

Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim

Miasto Koło
Odszedł od nas wieloletni Radny Rady Miejskiej - Andrzej Cesarz
12 godziny temu 6,971 8

Odszedł od nas wieloletni Radny Rady Miejskiej - Andrzej Cesarz

Gmina Kościelec
Zebranie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu
13 godziny temu 705

Zebranie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu

Gmina Babiak
Podcast: Podsumowanie kadencji Wójta Wojciecha Chojnowskiego
13 godziny temu 989 2

Podcast: Podsumowanie kadencji Wójta Wojciecha Chojnowskiego

R E K L A M A