Częściowe zachmurzenie 3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

UOKiK ostrzega przed fałszywymi inwestycjami

Autor: Redakcja e-kolo 19 Marzec 2024 przeczytasz w ok. 2 min.
UOKiK ostrzega przed fałszywymi inwestycjami
© Pixabay
(0) | Czytano:
1,457 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do przypadków oszustw inwestycyjnych, które mogą prowadzić do znacznych strat finansowych dla poszkodowanych. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) intensyfikuje działania mające na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zagrożeń związanych z fałszywymi inwestycjami. Ostrzeżenie to nabiera szczególnego znaczenia w kontekście coraz bardziej wyrafinowanych metod działania cyberoszustów.

R E K L A M A
0
Czytano:
1,457 razy
Udostępnij
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła

Falszywe reklamy z udziałem znanych osób

Jedną z metod, jaką wykorzystują oszuści, jest wykorzystywanie wizerunków znanych osobistości w celu uwiarygodnienia fałszywych inwestycji. Reklamy, które obiecują szybki zysk bez ryzyka, często wykorzystują wizerunki znanych i lubianych postaci, co sprawia, że oszustwa stają się bardziej przekonujące dla potencjalnych ofiar.

Cyberprzestępcy nie ustępują

Oszuści nieustannie doskonalą swoje metody działania, adaptując się do zmieniających się trendów i rozwijając nowe sposoby wyłudzania pieniędzy. Mogą podszywać się zarówno pod znane osobistości, jak i renomowane firmy, obiecując łatwy i wysoki zysk w krótkim czasie. Dlatego też ważne jest, aby zachować czujność i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi oferującymi szybkie inwestycje.

Apele o ostrożność

Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny, apeluje o ostrożność i rozsądek w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Przestrzega przed łatwowiernym podejściem do zyskownych ofert, zaznaczając, że fałszywe obietnice mogą prowadzić do poważnych konsekwencji finansowych, włącznie z utratą oszczędności życia.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Kampania społeczna "Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj!"

W ramach działań edukacyjnych i profilaktycznych, UOKiK rozpoczyna kampanię społeczną mającą na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zagrożeń związanych z oszustwami inwestycyjnymi. Pod hasłem "Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj!", kampania ma zachęcić do zachowania ostrożności i przemyślności przed podjęciem decyzji inwestycyjnych.

Wspólne działania przeciw oszustwom

Do walki z oszustwami inwestycyjnymi zaangażowało się wiele instytucji oraz organizacji. Wspólnymi siłami dążą do zwiększenia bezpieczeństwa konsumentów i ograniczenia skali działalności cyberprzestępców. Kampania społeczna jest częścią szerszego programu działań mających na celu ochronę interesów konsumentów na rynku.

Zagrożenia związane z fałszywymi inwestycjami online są realne i dotyczą każdego z nas. Dlatego też ważne jest, aby być świadomym ryzyka oraz zachować zdrowy rozsądek w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Włączając się w kampanię społeczną "Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj!", możemy wspólnie przeciwdziałać działalności oszustów i chronić nasze finanse przed nieuczciwymi praktykami.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Inne
Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole
9 godziny temu 872

Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole

Inne
Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym
9 godziny temu 1,095

Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym

Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim
11 godziny temu 8,574

Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim

Miasto Koło
Odszedł od nas wieloletni Radny Rady Miejskiej - Andrzej Cesarz
12 godziny temu 6,922 8

Odszedł od nas wieloletni Radny Rady Miejskiej - Andrzej Cesarz

Gmina Kościelec
Zebranie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu
13 godziny temu 693

Zebranie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu

Gmina Babiak
Podcast: Podsumowanie kadencji Wójta Wojciecha Chojnowskiego
13 godziny temu 959 2

Podcast: Podsumowanie kadencji Wójta Wojciecha Chojnowskiego

R E K L A M A