Pochmurno 3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Termomodernizacja kolskiego Ekonomika

Autor: Redakcja e-kolo 04 Kwiecień 2024 przeczytasz w ok. 2 min.
Termomodernizacja kolskiego Ekonomika
© Starostwo Powiatowe
(0) | Czytano:
5,609 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Starostwo Powiatowe w Kole, reprezentowane przez Starostę Kolskiego Roberta Kropidłowskiego oraz Wicestarostę Sylwestra Chęcińskiego wspólnie z Prezesem Przedsiębiorstwa Budowlanego KROL Sp. z o.o. Sp.k. Januszem Królem, podjęli ważny krok w kierunku poprawy efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. W kwietniu 2023 roku podpisali oni umowę dotyczącą modernizacji budynku Zespołu Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych w Kole.

R E K L A M A
0
Czytano:
5,609 razy
Udostępnij

3 kwietnia dokonano pełnego odbioru inwestycji, której koszt wyniósł 4 689 215,66 zł. Ważnym aspektem tej inwestycji jest uzyskanie dofinansowania z Rządowego Funduszu PolskiŁad: Programu Inwestycji Strategicznych, które wyniosło 4 048 584,89 zł. Wkład własny Powiatu Kolskiego sięgnął kwoty 640 630,77 zł.

Zakres prac obejmował kilka kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynku szkoły. Wśród nich znalazły się:

  • Modernizacja oraz wymiana instalacji grzewczej, co wpłynęło bezpośrednio na redukcję zużycia energii cieplnej.
  • Ocieplenie stropodachu wraz z wymianą pokrycia dachowego, mające na celu zatrzymanie ciepła w budynku i zmniejszenie strat energetycznych.
  • Ocieplenie ścian zewnętrznych, co pozwoliło na zwiększenie izolacji termicznej całej konstrukcji.
  • Wymiana stolarki okiennej drewnianej wraz z obróbką otworów okiennych i wymianą parapetów, co wpłynęło na zmniejszenie strat ciepła przez okna.
  • Wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej wraz z obróbką otworów drzwiowych, co miało na celu zwiększenie szczelności budynku i redukcję strat ciepła.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Całkowity odbiór inwestycji jest istotnym krokiem w kierunku poprawy warunków nauki oraz redukcji emisji gazów cieplarnianych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, budynek Zespołu Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych w Kole zyskał nie tylko na efektywności energetycznej, ale także na komforcie termicznym dla jego użytkowników.

Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej jest istotnym elementem realizacji celów zrównoważonego rozwoju oraz walki ze zmianami klimatycznymi. Inwestycje takie, jak ta w Starostwie Powiatowym w Kole, stanowią ważny krok w budowaniu bardziej ekologicznej przyszłości.

Zakończono proces odbioru inwestycji, który zaowocuje zwiększeniem efektywności energetycznej i poprawą warunków nauki w budynku szkoły. Dzięki zaangażowaniu Powiatu Kolskiego oraz partnerów, kolejna instytucja publiczna może korzystać z modernizowanych i przyjaznych dla środowiska pomieszczeń.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Dawno temu
Ponad 1,2 mld z PIT zł na kontach wielkopolskich podatników
2 godziny temu 184

Ponad 1,2 mld z PIT zł na kontach wielkopolskich podatników

Inne
Pogoda nie dopisała, ale biegacze nie porzucili uśmiechów [FOTO]
3 godziny temu 1,402

Pogoda nie dopisała, ale biegacze nie porzucili uśmiechów [FOTO]

Miasto Koło
1 maja - Kolska Majówka
3 godziny temu 2,098

1 maja - Kolska Majówka

Miasto Koło
Półmaraton Koło - sprawdź jakie utrudnienia czekają kierowców
4 godziny temu 1,973

Półmaraton Koło - sprawdź jakie utrudnienia czekają kierowców

Powiat Kolski
Frekwencja w poszczególnych gminach w II turze wyborów
5 godziny temu 1,523

Frekwencja w poszczególnych gminach w II turze wyborów

Powiat Kolski
Prezes kopalni w Kłodawie przenosi się do Sompolna - jako nowy włodarz
15 godziny temu 15,589 2

Prezes kopalni w Kłodawie przenosi się do Sompolna - jako nowy włodarz

3 godziny temu 2098
R E K L A M A