Mgła 11
Popularne tagi:

Co można robić na biwaku? Garść pomysłów dla początkujących

Autor: Partner 1 tydzień temu przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Co można robić na biwaku? Garść pomysłów dla początkujących
© Partner
(0) | Czytano:
564 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Biwakowanie to świetny pomysł na rozrywkę zarówno dla małych, jak i dużych – zwłaszcza w czasie wakacji. Rozbicie namiotu i nocleg pod gołym niebem, samo w sobie jest ciekawą atrakcją, ale stwarza też okazję do różnych innych aktywności. Podpowiadamy, co można robić na biwaku, aby w pełni wykorzystać ten czas.

R E K L A M A
0
Czytano:
564 razy
Udostępnij

Fenomen biwakowania

Biwakowanie to nieco zapomniana aktywność, która wbrew pozorom może przynieść wiele frajdy. Dlatego przygotuj odpowiedni sprzęt turystyczny, odzież i prowiant. Wybierz ciekawe miejsce, na przykład pole kempingowe w Twojej okolicy i postaw na nową przygodę!

Wspólna obserwacja otaczającej przyrody

Dłuższy pobyt na łonie natury to świetna okazja do tego, by jeszcze lepiej poznać przyrodę. Jeżeli wybrałeś się pod namiot z dziećmi to również dobry moment, by pokazać im kilka tajemnic przyrodniczego świata. Na tej okazję warto zaopatrzyć się w lornetkę, która ułatwi obserwację różnych zwierząt na łonie natury. Może wypatrzycie łosia, stado saren albo zająca?

Równie ciekawe może okazać się otaczająca flora. To okazja do wyszukiwania ciekawych roślin, których nazwy można sprawdzić za pomocą smartfona. Rośliny nie będące pod ochroną można zebrać i zasuszyć. To świetny sposób na wykonanie własnej kolekcji, która może być świetną pamiątką. Zasuszone kwiaty można wykorzystać w różny sposób, tworząc obrazki w ramkach czy utrwalić zalewając żywicą.

Z takiej zabawy z pewnością ucieszą się młodsi uczestnicy biwakowania. Z kolei dla dorosłych przebywanie na łonie natury ma równie ważne korzyści. Wycisza, relaksuje i redukuje stres. Będąc wypoczętym łatwiej wrócić do codziennych obowiązków i pracy.

Sportowe gry i zabawy dla spragnionych ruchu

Biwakowanie to także świetna okazja do aktywności sportowych. Jeżeli tylko pozwala na to dostępność miejsca, można zagrać w różnego rodzaju gry zespołowe. W parach czy też w większej grupie świetnie sprawdzi się na przykład siatkówka albo piłka nożna. Równie ciekawą aktywnością jest frisbee albo badminton. Tego rodzaju gry nie zajmują wiele miejsca, a będą świetnym pomysłem na biwak. Z kolei dla osób lubiących indywidualne sporty dobrą opcją będzie nordic walking albo rozciąganie na macie. Aktywności na świeżym powietrzu to podwójna korzyść. Nie tylko wzmocnisz i rozruszasz ciało, ale także dobrze je dotlenisz.

Sprawdzone pomysły w harcerskim klimacie

A może coś z kategorii harcerstwa? Biwak to świetna okazja do zrobienia grilla lub ogniska. Pyszne kiełbaski z dodatkami, a do tego gra na gitarze, przyśpiewki lub opowiadanie historii. W harcerskim charakterze można urządzić także podchody. Zabawy terenowe z pewnością spodobają się zarówno dorosłym, jak i młodszym uczestnikom biwaku. Na biwaku można także grać w kalambury czy gry słowne.

Jeżeli jednak potrzebujesz odpoczynku i pobycia w ciszy, biwak będzie także dobrą okazją do medytacji, ucięcia sobie drzemki, przeczytania książki czy rozwiązania krzyżówki. Każdy z tych pomysłów pozwoli Twojej głowie odpocząć.

Artykuł sponsorowany

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Biblioteka
Basia w pociągu relacji
1 dzień temu 973

Basia w pociągu relacji "Pisarz-Czytelnik"

Biblioteka
Zofia Stanecka w Kole
1 dzień temu 1,714

Zofia Stanecka w Kole

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]
1 dzień temu 2,069

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]

Gmina Przedecz
Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!
1 dzień temu 12,956 11

Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!

Miasto Koło
Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy
2 dni temu 3,268 2

Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy

Miasto Koło
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik
2 dni temu 2,513

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik

1 dzień temu 1714
R E K L A M A