sim
kol-net
Wiadomości Pożary Turniej wiedzy pożarniczej w Kościelcu

Turniej wiedzy pożarniczej w Kościelcu

01-03-2010 09:38 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,693 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Turniej wiedzy pożarniczej w Kościelcu
Foto:
W dniu 24 lutego 2010 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Kościelcu odbyły się kolejne gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kościelec. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Rywalizacja toczyła się pomiędzy 12 uczestnikami reprezentującymi szkoły podstawowe z Ruszkowa Pierwszego, Dobrowa, Kościelca, Trzęśniewa i 6 uczestnikami reprezentującymi szkołę gimnazjalną z Kościelca.
W grupie szkół podstawowych zwycięstwo przypadło Weronice Antas uczennicy klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Ruszkowie Pierwszym, a w grupie szkoły gimnazjalnej zwyciężył Marcin Perek uczeń klasy II Gimnazjum w Kościelcu.

W trakcie gdy uczniowie rozwiązywali test, rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny pod hasłem „Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda". Konkurs ma za zadanie promować i poszerzać wiedzę na temat bezpieczeństwa i związanej z tym działalności służb ratowniczych, głównie straży pożarnej, które uczestniczą w usuwaniu skutków wypadków, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. Komisja dokonała wyboru najlepszych prac plastycznych, które wyruszą na kolejne etapy ogólnopolskiego konkursu. Spośród 18 prac, które wpłynęły na konkurs, komisja wybrała zwycięzców prac w dwóch grupach wiekowych tj.: 6-8 lat i 9-12 lat.

W pierwszej grupie wiekowej zwyciężyła Anna Misiak ze Szkoły Podstawowej w Ruszkowie Pierwszym, natomiast w drugiej grupie wiekowej zwyciężyła Weronika Kozłowska również ze Szkoły Podstawowej w Ruszkowie Pierwszym. Dokonując wyboru członkowie komisji konkursowej brali pod uwagę pomysł przedstawienia tematu konkursu, oryginalność koncepcji pracy oraz sposób wykonania.

Prace plastyczne zgłoszone do konkursu mozna obejzec na stronach Urzędu Gminy Kościelc.

Źródło: www.koscielec.ug.gov.pl
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!