sim
materace
Wiadomości MKS Olimpia Koło Monografia Olimpii

Monografia Olimpii

04-03-2010 19:49 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,514 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Monografia Olimpii
Foto:
Mamy przyjemność zaprezentować Państwu kolejną publikację związaną z naszym miastem. Tym razem jest ona poświęcona Miejskiemu Klubowi Sportowemu „OLIMPIA” Koło i jest jego monografią przypadająca akurat na 90 rocznice założenia naszego klubu. Autorem publikacji jest Daniel Kunicki, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, Wydział Nauk o Wychowaniu w latach 1996-2001 oraz zawodnik „Olimpii” Koło w latach 1991-2003.
Książka składa się z 2 rozdziałów. Pierwszy przedstawia historię 90 lat istnienia klubu, począwszy od lat 20-tych XX wieku, a na historii najnowszej skończywszy. Rozdział II to trenerzy „Olimpii” w dotychczasowej historii sekcji.

Monografię szczególnie polecamy byłym zawodnikom Olimpii, ale i nie tylko. „Monografia Miejskiego Klubu Sportowego Olimpia Koło 1920-2009" zawiera informacje, które powinien znać każdy prawdziwy kibic kolskiego zespołu. W książce znajdziemy m.in. szczegółową historię, składy drużyn czy wyniki i sylwetki wybitnych zawodników. Monografię można zakupić osobiście u autora.

Od autora:
Pragnąc ocalić od zapomnienia pracę i wysiłek wielu pokoleń mieszkańców miasta Koła napisana została monografia Miejskiego Klubu Sportowego „Olimpia” Koło. Klubu, który dzięki ogromnej życzliwości kolskiego środowiska oraz bezinteresowności i zaangażowaniu władz lokalnych, może poszczycić się swoją 90-letnią historią. Klubu, który pomimo działań wojennych potrafił odbudować swoją tożsamość i przetrwał do dnia dzisiejszego. Klubu, który dzięki sukcesom swoich zawodników jest liczącą się organizacją sportowym nie tylko na terenie Wielopolski Południowej, ale także prężnie działającym ośrodkiem kultury fizycznej w kraju. Klubu, który przez lata wychował wiele pokoleń piłkarskiej młodzieży i który doczekał się reprezentantów Polski w piłce nożnej. Klubu, który na stałe wrósł w krajobraz życia miasta Koła.

Istnieje możliwość zakupienia powyższej pozycji na razie w wersji elektronicznej na płycie CD, koszt to 25 zł. Dla chętnych podajemy kontakt telefoniczny do autora: Daniel Kunicki, tel. 502-270-413.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!