sim
bricomarche
Wiadomości Sport Mistrzostwa Wielkopolski w tenisie stołowym

Mistrzostwa Wielkopolski w tenisie stołowym

11-03-2010 19:02 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,008 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Mistrzostwa Wielkopolski w tenisie stołowym
Foto:
W Gnieźnie odbyły się XII Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w tenisie stołowym „Sprawni Razem”. W turnieju uczestniczyły najlepsze reprezentacje regionów: kaliskiego, leszczyńskiego, pilskiego, poznańskiego i konińskiego. Przeprowadzone zawody były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski, które odbędą się za miesiąc w Kazimierzy Wielkiej k. Krakowa.
W turnieju uczestniczyła również siedmioosobowa reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kole. Duży sukces odniósł w tej imprezie w kategorii powyżej lat 16, dwukrotny Mistrz Województwa w tej samej klasyfikacji, ubiegłoroczny wicemistrz, wychowanek Ośrodka w Kole Dawid Perkowski. W pięknym stylu wygrywając wszystkie swoje mecze grupowe dotarł on do finału, w którym tak jak w roku ubiegłym spotkał się z ubiegłorocznym Mistrzem Wielkopolski Łukaszem Radko z Poznania. Mecz był bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie, był ozdobą turnieju. Mimo, iż zakończył się zwycięstwem zawodnika z Poznania 3:0, Dawid postawił mistrzowi trudne warunki, a w trzecim secie prowadził nawet 9:7, lecz ostatecznie uległ w tym secie 12:14 i zdobył srebrny medal. Czołowe miejsce na tej imprezie wywalczył drugi z wychowanków Ośrodka z Koła, ubiegłoroczny Mistrz Wielkopolski w kategorii do lat 16 Piotr Górecki, który zajął ostatecznie 4 miejsce.

– Uważam start drużyny za bardzo udany. Dawid i Piotr, którzy pewnie uchodzili za głównych kandydatów do złotych medali, jednak w ostatnim czasie mieli poważne problemy zdrowotne i na własną prośbę wystartowali nie w pełni sił, wykazali się ogromną determinacją i pokazali, że są jednymi z najlepszych w Wielkopolsce w tenisie stołowym za co im jestem bardzo wdzięczny – powiedział opiekun drużyny, nauczyciel SOSW w Kole Andrzej Sikorski.
mc
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!