sim
kdf
Wiadomości Miasto Koło Dopalacze w Kole

Dopalacze w Kole

20-03-2010 08:02 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,535 | Komentarzy: 4
Dopalacze w Kole
Foto:
zacisze
Od niedawna w naszym kraju panuje moda na tzw. dopalacze czyli sklepy oferujące tego typu produkty. Kwestią czasu więc było pojawienie się takiego sklepu w naszym mieście, więc powstał nie jeden a... dwa, choć drugi jeszcze nie otwarty. Jak coraz więcej miast w Polsce tak też i Koło od kilku dni znalazło się na mapie sklepów oferujących sprzedawane w nich środki. Oprócz samych środków, które nie są pod wpływem ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii znaleźć można czasopisma tematyczne, gadżety, a nawet odzież.
Mimo licznych protestów i próby walki z dopalaczami w naszym kraju nadal pozostają one legalne. Nawet zmiany prawa w Polsce i ustanowienie bardziej restrykcyjnych przepisów nie spowodowały zniknięcia tego typu produktów z rynku sprzedaży. Wraz z rozszerzeniem listy substancji zakazanych producenci zmienili ich skład więc nadal pozostają one legalne.

Należy pamiętać, że dopalacze to jednak substancje zmieniające świadomość i w określonych sytuacjach mogą powodować niebezpieczeństwo. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się z zamiarem przyjęcia tego typu substancji powinien zachować podstawowe środki ostrożności pozwalające uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Redakcja portalu e-kolo.pl oraz Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole apelują o szczególną ostrożność i czujność w kontaktach z tego typu substancjami !!!

Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii od 2009 roku prowadzi kampanię społeczną mającą na celu pokazanie skutków zażywania tzw. "dopalaczy".


Wszelkie informacje na temat kampanii znajda Państwo na stronie internetowej pod adresem:

DOPALACZE MOGĄ CIĘ WYPALIĆ

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
~White Legion 24-03-2010 22:08
Narkomania chorobą idiotów. Polska cała tylko biała, ##### potrzebni!
| Zgłoś do usunięcia
~obserwer 22-03-2010 11:16
z przykrością stwierdzam ,że w tym względzie władze miasta nie mają najmniejszej możliwości interwencji. Pamiętajmy ,że dopalacze sprzedawane są jako artykuły kolekcjonerskie (nie do spożycia) a pozwolenie na prowadzenie działalności w tym zakresie wydaje każdy urząd gminy w miejscu zamieszkania wnioskodawcy.
| Zgłoś do usunięcia
~stan 21-03-2010 08:32
popieram przedmówcę
| Zgłoś do usunięcia
~inka 20-03-2010 21:24
przepraszam bardzo a kto wydaje pozwolenie na otwarcie takiej działalności? Nasi kolscy włodarze. Więc gratuluję Panom i Paniom. No cóż dla niektórych liczy się tylko kasa a nie dobro młodzieży.
| Zgłoś do usunięcia