sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Piąta rocznica śmierci Jana Pawła II

Piąta rocznica śmierci Jana Pawła II

31-03-2010 14:10 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,263 | Komentarzy: 0
Piąta rocznica śmierci Jana Pawła II
Foto:
zacisze
W piątą rocznicę odejścia Sługi Bożego Jana Pawła II do domu Ojca, w kościele parafialnym pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, odbyła się uroczysta Msza św. z prośbą o rychłą beatyfikację i kanonizację.
Organizatorami uroczystości było Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jan Pawła II w Kole, Urząd Miasta w Kole, parafia pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Liturgię celebrował ks. proboszcz Piotr Pawlak z parafii św. Bogumiła na Płaszczyźnie w koncelebrze z ks. proboszczem Józefem Wronkiewiczem z kolskiej fary, ks. Januszem Ogrodowczykiem z parafii MBCz na Bliznej i ojcem gwardianem Stanisławem Górką z klasztoru. Słowo Boże, które w dużej części poświęcone było Miłosierdziu Bożemu wygłosił ks. Piotr Pawlak który prosił aby Miłosierdzie Boże przeniknęło do naszych serc. – Błogosławieni są wszyscy Miłosierni – mówił – albowiem oni Miłosierdzia potrzebują.

Na uroczystość przybyły poczty sztandarowe z kolskich szkół, Urzędu Miejskiego delegacje instytucji, organizacji, harcerze, nauczyciele i uczniowie oraz inni wierni, których powitał ks. proboszcz Józef Wronkiewicz mówiąc: zadajmy sobie pytanie retoryczne, czy przestrzegamy wszystkie przekazania, które przekazał nam Ojciec Święty Jan Paweł II ?

Przed rozpoczęciem Mszy św. uczniowie z gimnazjum imienia Papieża Jana Pawła II (Imię JP II nadano w I rocznicę śmierci Ojca Świętego) zaprezentowali półgodzinny program słowno – muzyczny poświecony Wielkiemu Polakowi.

Pod wmurowaną tablicą pamiątkową w Gimnazjum nr 3 imieniem Papieża Jana Pawła II zapalili znicze.

Po skończonej Eucharystii wierni przeszli pod tablicę pamiątkową znajdującą się na kolskim Ratuszu, która wmurowana została dla upamiętnienia Jana Pawła II, który jest Honorowym Obywatelem Miasta Koła. Tam do zebranych przemówił przewodniczący Rady Miejskiej Robert Cesarz, który powiedział m.in.: – spotykamy się tutaj po 5 latach by wyrazić swoją więź i pozostawić swój ślad od zapomnienia największego z Polaków JP II. Jest to widok budujący, że Wy młodzi z kolskich szkół jesteście tutaj. Pamiętajcie o tym, co mówił Ojciec Święty, abyście żyli zawsze w prawdzie i nigdy jej się nie wyrzekli. Zwrócił uwagę abyśmy wszyscy realizowali słowa i naukę Naszego Rodaka, którą kierował do nas za życia.

Pod pamiątkową tablicą, która została wmurowana w 2005 roku, władze miasta Koła i poszczególne delegacje składali wiązanki kwiatów, a niektórzy zapalali znicze.

Dyrektor Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Kole Lech Brzeziński powiedział: – Każda kolejna rocznica śmierci Jana Pawła II i rocznica nadania imienia jest dla nas – społeczności gimnazjum wielkim przeżyciem, a zarazem dowodem potwierdzającym realizację Jego myśli i nauki.

Michał Chojnacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!