sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Odsłonili pamiątkową gablotę w SP nr 5

Odsłonili pamiątkową gablotę w SP nr 5

13-03-2013 08:18 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,921 | Komentarzy: 0
Odsłonili pamiątkową gablotę w SP nr 5
Foto:
zacisze
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Arkadego Fiedlera w Kole otrzymała pamiątki związane z patronem szkoły Arkadym Fiedlerem, które zostały przekazane przez p. Margaret Allen za pośrednictwem p. Małgorzaty Miranowicz. Jest to mundur żołnierski i książka pt. „Dywizjon 303” Arkadego Fiedlera wydana w wersji angielskiej w 1944 r.
W książce znajduje się 12 podpisów lotników, którzy brali udział w bitwie o Anglię i byli lotnikami „Dywizjonu 303”.

W szkole została odsłonięta Pamiątkowa Gablota z przekazanymi eksponatami. Aktu odsłonięcia dokonali Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych p. Monika Ciesielska, dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych p. Krzysztof Witkowski, ksiądz prałat Janusz Ogrodowczyk i dyrektor szkoły p. Marek Kujawa.

Cała społeczność szkoły złożyła serdeczne podziękowania za przekazane tak cennych eksponatów dla p. Margaret Allen oraz p. Małgorzaty Miranowicz, która poleciła naszą szkołę i doprowadziła do przekazania pamiątek. Dyrektor szkoły p. Marek Kujawa otrzymał list od p. Margaret Allen z podziękowaniem za pamiątkowe tablice. Dzięki temu hojnemu darowi wszyscy mięli rzadką okazję przeżywania „żywej” lekcji historii. Otrzymane eksponaty staną się dla obecnego i przyszłych pokoleń namacalnym dowodem walki i poświęcenia żołnierzy polskich i brytyjskich w walkach II wojny światowej.

Źródło: SP nr 5
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!