sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Parking dla uczniów zamknięty

Parking dla uczniów zamknięty

13-03-2013 10:16 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,743 | Komentarzy: 6
Parking dla uczniów zamknięty
Foto:
zacisze
Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Zespołu Szkół Technicznych w Kole- parking dla uczniów został zamknięty do odwołania. Powodem takiej decyzji jest "Palenie papierosów, brak kart parkingowych, przesiadywanie w samochodach podczas lekcji i przerw, liczne "wycieczki" do centrum w czasie trwania zajęć lekcyjnych"
Parking został otwarty w listopadzie zeszłego roku na prośbę uczniów. Dyrekcja po rozmowach z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego zdecydowała się udostępnić miejsca parkingowe wzdłuż budynku Pracowni Zajęć Praktycznych. Żeby sformalizować procedurę parkowania, zostały opracowane reguły, z którymi wydawać by się mogło zapoznał się każdy kierowca. Niestety, ustalony regulamin był wielokrotnie łamany, przez zdawałoby się dorosłych ludzi. Dyrekcja szkoły nie planuje zamknięcia parkingu na stałe, lecz czeka na inicjatywę ze strony uczniów i rozmowy dotyczące przestrzegania regulaminu.

Podjęta decyzja ma charakter wychowawczy i powinna zmusić do zastanowienia się nad możliwością korzystania z parkingu przez młodzież.

Foto: F&A MEDIA
info: www.zst-kolo.pl
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
~Kaśka 15-03-2013 20:30
Przynajmniej jedna szkoła, która dostrzega problem, w jakiś sposób reaguje, a nie zamiata pod dywan jak inne, udając że problemu w ogóle nie ma.
| Zgłoś do usunięcia
~Dawid 14-03-2013 11:00
Z tego wynika, że uczniowie są trzymani "na siłę" w tej szkole. Skoro są osobami pełnoletnimi, co wynika z tego, że maja prawo jazdy, to są odpowiedzialni sami za siebie i to czy mają ochotę iść na zajęcia czy też nie. Palenie papierosów - od tego jest SM. brak kart parkingowych- jakich kart :D?! , przesiadywanie w samochodach podczas lekcji i przerw, liczne "wycieczki" do centrum w czasie trwania zajęć lekcyjnych" - widocznie albo nie chcą się uczyć, albo już wszystko wiedzą. Są dorośli sami wybierają co dla nich lepsze. Zamknięcie tego parkingu spowoduje parkowanie na osiedlu kolejowa itd gdzie powinni parkować mieszkańcy, nie uczniowie, . Zrobi się z tego jeszcze większy syf. Nawet gdy ten parking był "czynny" to było wiele tego typu rozmów, że uczniowie parkują nie pod szkołą ale w miejscach, gdzie powinni parkować mieszkańcy.
| Zgłoś do usunięcia
~Bloki 13-03-2013 13:21
Ten problem łatwo rozwiązać: palenie w miejscach publicznych jest zabronione, więc proponuję żeby policjanci albo strażnicy miejscy zaczaili się i złapali kilku delikwentów na gorącym uczynku, dali po 500 zł mandatu a sprawę nagłośnili. Od razu skończy się palenie przy blokach.
| Zgłoś do usunięcia
~gość 13-03-2013 11:04
i zamiast palić na parkingu bliżej szkoły, to teraz dalej będą parkować, czyli dalej palić i dłużej ich nie będzie :) brawo:)
| Zgłoś do usunięcia
~gość 13-03-2013 11:03
i zamiast palić na parkingu bliżej szkoły, to teraz dalej będą parkować, czyli dalej palić i dłużej ich nie będzie :) brawo:)
| Zgłoś do usunięcia
~gosc 13-03-2013 10:28
tak. Świetna decyzja. teraz beda zajmować parking przy blokach. A gdzie maja mieszkańcy parkowa?
| Zgłoś do usunięcia