sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło TVP odwiedzi kolską szkołę

TVP odwiedzi kolską szkołę

20-03-2013 17:10 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,903 | Komentarzy: 2
TVP odwiedzi kolską szkołę
Foto:
zacisze
Zespół Szkół nr 1 w Kole to placówka, która wyjątkowo dużo robi dla swoich uczniów, by nauka w jej murach była nie tylko owocna, ale i przyjemna. W dniu jutrzejszym do szkoły na ul. Poniatowskiego zagości teatr Telewizji Polskiej.
Spektakl "Pinokio" jest realizowany w ramach ogólnopolskiej akcji teatru on-line. ZS1 to pierwsza placówka w Kole, która zaangażowała się w tej projekt.

„Internetowy Teatr TVP dla szkół", w którym przeprowadzona zostanie transmisja na żywo spektaklu pt.: „Pinokio" z Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.

W teatralnej inscenizacji przedziwnej historii drewnianego pajacyka, znanej z książki Carla Collodiego, kukiełkowe postaci występują razem z lalkowymi animatorami - prawdziwymi aktorami. Autorką scenicznej adaptacji jest Marta Guśniowska, a reżyserem i zarazem twórcą tekstów piosenek Ireneusz Maciejewski Artyści lalkowego teatru adresują tę pogodną i pouczającą opowieść do wszystkich widzów bez względu na wiek.

Internetowy Teatr TVP dla szkół to inicjatywa Telewizji Polskiej, której ideą jest tworzenie jak najszerszego dostępu do wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie.

Skierowana jest do tysięcy uczniów z małych miejscowości, często oddalonych od placówek teatralnych, z zamiarem nie tylko urozmaicenia szkolnych zajęć ale też zaszczepienia w młodych odbiorcach zamiłowania do sztuki ambitnej i wartościowej

Nad projektem po stronie szkoły czuwa pedagog p. Iwona Herman.


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~mieszkanka Koła 25-03-2013 13:32
Pr5acownikom tej szkoły zależy na dobru dzieci pod każdym względem.Są zaangażowani i oddani swojej pracy.Myślę że jest to też duża zasługa p. Brzezinskiego.Inne szkoly niech biorą przyklad z nich, często jest tak że sprawiają wrażenie jakby praca w szkole to była za karę
| Zgłoś do usunięcia
~tata 21-03-2013 08:41
Świetna sprawa, gratulacje dla pomysłodawców!
| Zgłoś do usunięcia