sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Miasto Koło Gimnazjum nr 2 z wizytą w Uniejowie

Gimnazjum nr 2 z wizytą w Uniejowie

16-04-2013 07:32 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,786 | Komentarzy: 0
Gimnazjum nr 2 z wizytą w Uniejowie
Foto:
zacisze
12 kwietnia 2013 r. uczniowie kl. I d i III b wzięli udział w wycieczce do Uniejowa zorganizowanej przez ich wychowawczynie, p. L. Kościukiewicz i p. K. Mikułę.
O godzinie 8.00 27-osobowa grupa udała się w podróż, której celem było poznanie atrakcji oddalonej o ok. 33 km uzdrowiskowej miejscowości słynnej w całej Polsce.

Zwiedzanie Uniejowa rozpoczęło się od obejrzenia gotyckiej Kolegiaty Najświętszej Marii Panny i poznania jej historii, którą w ciekawy sposób przedstawił gimnazjalistom ks. prałat mgr Stanisław Paweł Janik. Pozyskana wiedza być może zostanie wykorzystana podczas zbliżającego się egzaminu gimnazjalnego. Następnie młodzież Gimnazjum nr 2 obejrzała Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich i odwiedziła Urząd Miasta po to, aby poznać sekret doskonałego funkcjonowania gminy uniejowskiej. Oczywiście trzeba było się zrelaksować, więc konieczna okazała się wizyta w miejscowych termach. Pobyt w gościnnym Uniejowie zakończyła wizyta w pizzerii. Po basenie trzeba było bowiem nabrać sił.

Takie wycieczki jak ta pozwalają realizować edukację regionalną i obywatelską. Uwrażliwiają uczniów na piękno okolicznych terenów i pozwalają im na wzajemne bliższe poznanie.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!