sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło Światowy Dzień Ziemi w Sp3

Światowy Dzień Ziemi w Sp3

22-04-2013 10:34 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,221 | Komentarzy: 0
Światowy Dzień Ziemi w Sp3
Foto:
zacisze
Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest popularyzacja ekologii oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją. ONZ świętuje Dzień Ziemi w czasie równonocy wiosennej, czyli 20-21 marca. Jednak w wielu krajach, m.in. w Polsce, od 1990 roku święto to obchodzi się 22 kwietnia. Dzień Ziemi to święto wszystkich, którym bliska jest natura i ekologia.
Obchody Światowego Dnia Ziemi, w 2013 roku odbywać się będą podczas realizacji Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. "Elektroodpady - proste zasady" i nasze przedsięwzięcia poświęcone są w głównej mierze tej tematyce.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole przystąpili do konkursu proekologicznego „Stań po zielonej stronie mocy”, w którym chodzi o zgromadzenie jak największej ilości zużytych baterii, płyt CD/DVD, ładowarek, starych telefonów oraz zużytych tonerów od drukarek. W związku z tym zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w zbiórce wymienionych powyżej przedmiotów.

Jest okazja, żeby zrobić wiosenne porządki i sięgnąć do szuflad, gdzie leży niepotrzebny sprzęt, czyli wspomniane już komórki, ładowarki, płyty CD (również z opakowaniami), a przede wszystkim zużyte baterie, które absolutnie nie powinny trafić na wysypisko śmieci.

Uczniowie "TRÓJKI" chętnie podjęli wyzwanie i przyłączyli się do tej akcji. Wykazują dużą aktywność w selektywnej zbiórce odpadów, włączając w przedsięwzięcie rodziny i przyjaciół. Wraz z nauczyciele odwiedzają kolskie instytucje i firmy w celu zachęcenia do współpracy i zbierania wspomnianych już przedmiotów oraz dostarczenie ich do siedziby szkoły przy ul. Toruńskiej 68. Dotychczas zgromadzili zużytych przedmiotów za 24 249 punktów. Akcja będzie trwała do 15 czerwca 2013 roku.

Wspólnie zadbajmy o naszą PLANETĘ ZIEMIĘ!
Na zdjęciach poniżej uczniowie klasy Ib, których postawa i zaangażowanie w akcję może być
dobrym przykładem operatywnego i skutecznego działania.


SP3 Koło
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!