sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości MKS Olimpia Koło Olimpiada ekologiczna w Kiejszach

Olimpiada ekologiczna w Kiejszach

18-05-2013 19:01 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,605 | Komentarzy: 0
Olimpiada ekologiczna w Kiejszach
Foto:
zacisze
Na terenie Szkółki Zespolonej Kiejsze w Nadleśnictwie Koło w dniu 26.04.2013 r. odbył się XIV FINAŁ POWIATOWEJ OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ wpisanej w program obchodów Powiatowych Dni Ziemi i Lasu 2013r. zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Kole i Nadleśnictwo Koło.
Komenda Powiatowa PSP w Kole stojąc na straży ekologii, brała czynny udział we współorganizacji i edukacji ekologicznej . Funkcjonariusze i pracownicy korpusu służby cywilnej z KP PSP w Kole przy aktywnej pomocy druhów OSP z Brdowa, tradycyjnie już zorganizowali i przeprowadzili dla uczestników olimpiady ekologicznej „Mini Zawody Strażackie”. Konkurencja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Przed startem zapoznano zawodników z torem przeszkód i celowością organizacji zawodów strażackich w PSP. Przedstawiono też w formie pogadanki, działalność ekologiczną jaką prowadzi KP PSP w Kole. Na pytanie zadane zawodnikom, dlaczego zdecydowali się na start w naszych mini zawodach padały odpowiedzi, „zawsze interesowała mnie praca strażaków, a po za tym zawody te to fajna zabawa i można się czegoś ciekawego nauczyć”. Sędzia główny mini zawodów strażackich st. kpt. Maciej Pilarski podsumowując mini zawody, docenił duże zaangażowanie i wysoką sprawność fizyczną startującej młodzieży.

Wyniki pierwszych trzech miejsc:
I miejsce - Natalia Borzęda, Krystian Rosiak
II miejsce - Marcin Badowski, Mateusz Żywański
III miejsce – Sebastian Okuński, Jakub Polewski.

Zwycięskim drużynom gratulacje złożył i nagrody wręczył Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Robert Kropidłowski.

Uroczyste obchody Powiatowego Dnia Ziemi swoją obecnością, zaszczyciła również Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Pani Hanna Grunt. Była to znakomita okazja do podziękowania Pani Prezes za wkład w rozwój Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole. Podziękowania te złożył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kole mł. Robert Kropidłowski zapewniając, że tytuł „Promotor Ekologii” nadany Komendzie Powiatowej PSP w Kole zobowiązuje i kolscy strażacy poza ramowymi zadaniami wynikającymi z Ustawy o PSP i ochronie przeciwpożarowej będą stać na straży ekologii i prowadzić działania propagujące ochronę środowiska.

Zarówno dla startujących zawodników jak również dla wszystkich zaproszonych gości i uczestników obchodów Powiatowych Dni Ziemi nie mogło zabraknąć solidnej porcji strażackiej grochówki przygotowanej przez strażaków - kucharzy z KP PSP w Kole.

tekst i zdjęcia: st.asp Mirosław Łukaski
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!