sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Miasto Koło Eko-Szkoła w ZST

Eko-Szkoła w ZST

21-04-2010 09:36 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,694 | Komentarzy: 0
Eko-Szkoła w ZST
Foto:
zacisze
Zespół Szkół Technicznych w Kole ostro pracuje w terenie. Po zakończonej niedawno Infoszkole przyszedł czas na Eko-Szkołę. W dniach od 12 do 16 kwietnia uczniowie klasy 2 Technikum Ochrony Środowiska uczestniczyli w zajęciach Eko-Szkoły. W tym roku na miejsce edukacji ekologicznej wybrany został Harcerski Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim.
Unikalne warunki przyrodnicze, piękno polodowcowego i jurajskiego krajobrazu, malownicze przełomy rzeki Warty zachęcają do udziału w warsztatach ekologicznych w ramach Projektu „Harcerska Natura”, który zrealizowali uczestnicy VII edycji Eko-Szkoły. Myślą przewodnią zajęć edukacyjnych było hasło: „Poznajemy, odkrywamy i uczymy się”.

Projekt łączył w sobie pomysł integracji działań edukacyjnych z zakresu ochrony środowiska z ideą ochrony przyrody, w tym w szczególności obszarów Natura 2000. Człowiek jest jednym z elementów środowiska, w którym żyje i na które oddziałuje. W trakcie zajęć uczestnicy poznali cele wynikające ze zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska w ramach bloków edukacyjnych, praktycznych doświadczeń oraz obserwacji własnych.

Zdjęcia oraz codzienne relacje z pobytu na Eko-Szkole 2010 można obejrzeć pod adresem: www.zst-kolo.pl

Źródło: Zespół Szkół Technicznych w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!