sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Nagrali film o przeszczepie szpiku

Nagrali film o przeszczepie szpiku

26-06-2013 08:29 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 8,745 | Komentarzy: 5
Jubiler Euro Koło
Nagrali film o przeszczepie szpiku
Foto:
Dwóch absolwentów kolskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego zachorowało na ostrą białaczkę. Są oni na liście osób oczekujących na przeszczep szpiku kostnego. Świadomość społeczeństwa odnośnie przebiegu pobrania szpiku od dawcy jest bardzo mała. Wielu z nas uważa, że jest to bolesne i niebezpieczne dla naszego zdrowia - to nieprawda!
O tym jak wygląda przeszczep szpiku i dlaczego jest to takie ważne, abyśmy byli na liście potencjalnych dawców "życia", jest stworzony przez uczniów LO film. "Ludzie myślą, że sam przebieg oddawania szpiku, czy rejestracja jest czymś niezmiernie strasznym, chcieliśmy choć trochę rozwiać ich wątpliwości i pokazać to w formie multimedialnej. " - powiedziała nam jedna z uczestniczek przedsięwzięcia. Realizacją nagrania zajął się Cezary Klepacki, w role aktorów wcielili się m.in. Joanna Andrzejewska, Dagmara Paszkiewicz, Ola Janikowska, Magdalena Kowalczyk, Paulina Lewandowska, Weronika Gajewska, Paweł Pasturek.

30 czerwca tego roku w naszym mieście odbędzie się kolejny Dzień Szpiku. To ważne, aby społeczeństwo Koła przyłączyło się do akcji. Pamiętajmy, że robiąc tak nie wiele, możemy uczynić tak wiele dobrego.Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
~olus 27-06-2013 14:11
dzięki za promocję, ale nazywam się Ola JANKOWSKA, byłoby miło, gdyby została dokonana poprawka :) *
| Zgłoś do usunięcia
~olus 27-06-2013 11:37
dzięki za promocję, ale nazyw
| Zgłoś do usunięcia
~Abc... 27-06-2013 08:25
Najpierw oddaje się krew... Póżniej pozostaje czekać na telefon,że Twoj szpik może pomóc... To nic nie boli,nic nie kosztuje.. Można pomóc osobie chorej... Taka pomoc jest bezcenna... Ja w bazie DKMS zarejestrowana jestem od 2010
| Zgłoś do usunięcia
~XYZ 26-06-2013 17:06
To jak to jest oddaje się od razu szpik tak jak krew czy czeka się za informacją że ktoś tego szpiku potrzebuje, np za dwa lata ??
| Zgłoś do usunięcia
~Cezary Klepacki 26-06-2013 14:39
Chciałem dodać, że głównymi autorkami scenariusza są Dagmara Paszkiewicz, Aleksandra Jankowska i Katarzyna Wiśniewska :)
| Zgłoś do usunięcia