sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Na sygnale Odwiedził kolegę w pracy... i ukradł telefon

Odwiedził kolegę w pracy... i ukradł telefon

22-04-2010 07:59 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,092 | Komentarzy: 0
Odwiedził kolegę w pracy... i ukradł telefon
Foto:
zacisze
Wczoraj po południu kłodawscy policjanci zatrzymali 25 letniego mieszkańca tej miejscowości, który przy okazji odwiedzin w miejscu pracy swojego znajomego, ukradł mu warty 350 zł. telefon komórkowy. Przy tej okazji złodziejaszek odpowie za jeszcze inne grzeszki, które ma na swoim koncie.
Wczoraj między godzinami 16.00 a 17.00 z myjni samochodowej przy ul. Toruńskiej w Kłodawie zniknął warty 350 zł. telefon komórkowy jednego pracowników. Kiedy właściciel aparatu odkrył jego brak natychmiast powiadomił policję. Kłodawscy kryminalni zbierając informację o osobach odwiedzających w tym czasie myjnię, szczególnie zainteresowali się 25 latkiem, który miał już na swoim koncie podobne przestępstwa.

Niespełna godzinę później okazało się, że typowanie było trafne. Najpierw złożono wizytę w jego domu, niestety bez efektu, rozpoczęto więc poszukiwania na mieście. Kilkanaście minut przed godziną 18.00 złodziejaszek był już w rękach policjantów, skradziony telefon miał przy sobie, urządzenie wróciło do właściciela. W tym przypadku okazało się, że dla złodzieja koleżeństwo nie ma żadnego znaczenia z pozoru towarzyska wizyta zakończyła się kradzieżą, pewnie znajomość też się zakończy.

Zatrzymany 25 latek wzbogacił swoje konto o kolejne przestępstwo. Dziś oprócz zarzutu kradzieży, kłodawianin usłyszy jeszcze dodatkowo kilka zarzutów w innych sprawach, między innymi oszustw jakich dopuścił się w na początku zeszłego roku. Jeden z operatorów telefonii komórkowej zawiadomił, że w ciągu kilku pierwszych miesięcy 2009 r. nie mając zamiaru wywiązać się z zawartych zobowiązań 25 latek podpisał 3 umowy oświadczenie usług, pobrał za symboliczną złotówkę 3 telefony, każdy warty ponad 1,5 tys. zł., po czym aparaty sprzedał a płatności oczywiście świadomie nie realizował.

Kłodawscy policjanci przypuszczają, że to jeszcze nie koniec listy oszustw jakich się dopuścił. Prawdopodobnie w podobny sposób oszukał dwóch innych operatorów komórkowych, a także jedną z sieci telewizji satelitarnej.

PONADTO:

Na powiatowych drogach było spokojnie, policjanci zabezpieczali miejsca 2 kolizji. Udaremniono, także jazdę dwom miłośnikom kierowania rowerem po alkoholu, około godz. 14.40 na ul. Poniatowskiego w Kole zatrzymano 54 latka - jego wynik to 1,54 promila. Niespełna dwie godziny później na ul. Słowackiego w ręce mundurowych wpadł 61 mężczyzna, w jego przypadku alkotest pokazał 0,85 promila.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!