sim
bricomarche
Wiadomości Powiat Kolski Rodzina Natalki prosi o pomoc

Rodzina Natalki prosi o pomoc

30-07-2013 10:15 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,469 | Komentarzy: 0
Rodzina Natalki prosi o pomoc
Foto:
zacisze
Natalka jest mieszkanką naszego powiatu i choruje na zespół Angelmana i ma opóźnienie rozwoju psychoruchowego R-62. Zespół Angelmana jest złożonym genetycznie defektem, który przede wszystkim uszkadza system nerwowy. Charakteryzuje się opóźnieniem w rozwoju, upośledzeniem mowy, problemem w poruszaniu się, zaburzeniami równowagi.
Osoby dotknięte tą chorobą pozostają upośledzone umysłowo i fizycznie przez całe życie, mają ciężkie zaburzenia mowy oraz napady epileptyczne. Natalka dotychczas nie chodzi i nie mówi. Jednak nie znaczy to, że dziecko nie okazuje uczuć – śmieje się, płacze, odczuwa ból.Po ponad roku czasu, szukając pomocy u lekarzy jeźdząc po Klinikach ,Szpitalach m.in w Poznaniu Łodzi i Warszawie, udało nam się zdiagnozować na co jest chora nasza córka.To bardzo rzadka choroba, i nie jest łatwo wychowywać dziecko które musi być ciągle pod kontrolą lekarzy. Rodzice robią dla Natalki wszystko, co jest możliwe – próbują wszelkimi sposobami pozyskiwać środki na rehabilitację, leczenie i zaopatrzenie w niezbędne leki. Natalii bardzo potrzebne są turnusy rehabilitacyjne, w czasie których prowadzona jest rehabilitacja ogólnorozwojowa.W tej chwili najbardziej potrzebuje Natalia pionizatora,który jest cześciowo refundowany z NFZ i Pefronu jednak resztę kosztów musimy pokryć sami.
Rodzice wierzą w ludzi dobrej woli, dla których los Natalki nie pozostanie obojętny. Ich córka ma szansę na wyleczenie, ale nie mogą nic zrobić, gdyż każda decyzja niesie za sobą wydatki finansowe, na które ich nie stać. Badania, terapie, leki, pomoce terapeutyczne itp.
Dlatego apelujemy do Państwa o pomoc, aby ich zła sytuacja finansowa nie decydowała o leczeniu dziecka. Rodzina utrzymuje się z niewielkiego gospodarstwa rolnego, które nie przynosi zbyt dużych dochodów. Czas zmarnowanej rehabilitacji, jest czasem nie do nadrobienia. Kosztowna i długotrwała rehabilitacja to jedyna nadzieja dla Natalki.

Wpłaty darowizny prosimy kierować na konto
Bank PKO 38102027620000120200894139
Tytułem: Gierz Natalia - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!