sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Wakacyjna modernizacja przedszkola [FOTO]

Wakacyjna modernizacja przedszkola [FOTO]

07-09-2013 08:56 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,731 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Wakacyjna modernizacja przedszkola [FOTO]
Foto:
Wakacje już za nami. Jednakże w czasie , kiedy najmłodsi klienci Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole odpoczywali , dyrektor przedszkola pani Agnieszka Kozajda czyniła starania aby przedszkolaki mogły wrócić po przerwie wakacyjnej do pełnego kolorów , bezpiecznego i przyjaznego przedszkola.
W rozpoczętym roku szkolnym 2013/ 2014 wśród grup wiekowych PM nr 5 funkcjonujących w ramach 6 prowadzonych oddziałów znalazły się także najmłodsze trzylatki , które swoją przygodę z przedszkolem dopiero rozpoczynają. To właśnie z myślą o najmłodszych i starszych przedszkolakach jeszcze w czerwcu tego roku rozpoczęły się i nadal trwają prace modernizacyjne budynku PM 5 oraz przyległego ogrodu przedszkolnego z placami zabaw.

Podjęte z inicjatywy dyrekcji prace remontowe służyć mają podniesieniu standardów jakości bazy lokalowej, a tym samym świadczonych usług. „Systematycznie prowadzona modernizacja przedszkola zaspokajająca właściwe warunki opieki i wychowania, to priorytet w podejmowanych przeze mnie działaniach” - mówi pani Agnieszka Kozajda.

Efekty autentycznego zaangażowania w pozyskiwanie funduszy na ten cel skutkują widocznymi już zmianami. Dzięki sponsorom , osobom prywatnym zgromadzono znaczącą sumę . Część środków na modernizację pokrył także organ prowadzący. Środki te pozwoliły w PM 5 w Kole w ciągu roku szkolnego 2012/2013 przeprowadzić remonty i działania mające na celu poprawę warunków BHP i warunków higieniczno-sanitarnych, w tym :

● zagospodarowano hol przedszkola zmieniając go w salę zabaw przeznaczoną do rekreacji i edukacji, pojawiły się w nim zakupione nowe elementy wyposażenia w postaci różnorodnych modułów z pianki do zabaw ruchowych oraz pozyskany od sponsora zestaw przestrzennych elementów wykorzystywanych w edukacji komunikacyjnej.
● szatnie oraz przyległe korytarze zyskały na urodzie wyposażone w barwne pionowe żaluzje
● pomalowano trzy sale dydaktyczne
● do dwóch sal zakupiono nowe wykładziny podłogowe
● odświeżono i pomalowano kuchnię przedszkolną
● dokonano przebudowy i zamontowano nowy wentylator kuchenny
● wymieniono okno w pomieszczeniu biurowym
● dokonano remontu dachu na budynku przedszkola
● zostało wykonane drugie wejście na teren przedszkola od strony Spółdzielni Mieszkaniowej
● usunięto zużyte i uszkodzone urządzenia rekreacyjne z placu zabaw
● wyrównano nawierzchnię na placu zabaw, usunięto pnie
● zasadzono ponad 100 sadzonek drzewek iglastych wokół przedszkolaka, w pozyskaniu których pomógł pan Jarosław Tomczyk nawiązując kontakt z nadleśniczym panem Mirosławem Macherskim z Nadleśnictwa Koło
● zakupiono i zamontowano nowe urządzenia rekreacyjne na placu zabaw tj. 3 duże zjeżdżalnie i karuzelę za sumę 10 tys. złotych zebranych z pomocą sponsorów, ludzi dobrej woli , Rady Rodziców , Rady Pedagogicznej oraz personelu pomocniczego w czasie akcji charytatywnych organizowanych przez przedszkole w ciągu roku
● wykonano nową elewację na części budynku przedszkola


Dopełnieniem nowej elewacji będzie też nowe logo przedszkola, które zaprojektowane będzie i wykonane w Pracowni Reklamy pana Jacka Dziedziczaka
Zakończenie prac nad zagospodarowaniem placu zabaw oraz wymiany elewacji w PM 5 przewidziane jest na 31 października tego roku.


Kontroli placówki pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa przed rozpoczęciem roku szkolnego 2013/1014 dokonali naczelnik Wydziału Spraw Społecznych , specjalista ds. BHP , dyrektor oraz społeczny inspektor pracy w dniu 27 sierpnia 2013. Kontrola obejmowała m. in. sprawdzenie ogrodzenia, nawierzchni dróg i przejść, zabezpieczeń studzienek kanalizacyjnych, oświetlenia, stanu drzewostanu, stanu budynku , oznakowania wejść i dróg ewakuacyjnych, środków ochrony p. poż., posadzek, instalacji wodno-kanalizacyjnej i urządzeń sanitarnych ,stanu technicznego sprzętu w salach dydaktycznych oraz kuchni , instrukcji, regulaminów. W toku kontroli komisja w ww składzie ustaliła ,iż na terenie Przedszkola nr 5 w Kole nie występują zagrożenia dla życia i zdrowia , a tym samym przedszkole zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki pobytu dzieci w placówce oraz warunków pracy personelu.
Ze zmian najbardziej zadowolone są dzieci, nowe zjeżdżalnie i karuzela cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nowy sprzęt zachęca do aktywności ruchowej na powietrzu i stwarza nowe okazje do sprawdzania własnych możliwości. Kolorowe, przestronne sale inspirują do organizowania wspólnych zabaw, zajęć, uroczystości.

Wszystkim , którzy wnieśli swój wkład w dotychczasową modernizację PM 5 , sponsorom, rodzicom, osobom prywatnym, personelowi dziękujemy w imieniu dyrekcji przedszkola. Rodzicom dziękujemy szczególnie za wyrozumiałość, cierpliwość i zaufanie w czasie wykonywania prac modernizacyjnych. To ich pozytywna energia i akceptacja była motywacją do poszukiwania środków na wykonanie ww prac, a konkretna pomoc z ich strony pozwoliła z powodzeniem je zrealizować. Pozostaje nam jeszcze zapewnić , że PM 5 w dalszym ciągu zabiegać będzie o podniesienie standardu świadczonych usług.

oprac. R.Z. PM 5 Koło

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
mieszkanka 13-05-2015 20:58
Ale Pani dyrektor się wychwaliła. Dobrze jest jej znana bajka "Zosia Samosia". Jak sama wszystko robi to po co tylu pracowników tam zatrudnia! Bezsens!!
| Zgłoś do usunięcia
gość 09-09-2013 08:26
Widać że pani Dyrektor zależy na prawidłowym funkcjonowaniu placówki.W ciągu jednego roku zrobiła tyle co poprzedniczka niezrobiła przez tyle lat i nigdy to by nie powstałoSzkoda że tak póżno została Dyrektorem. Żeby jeszcze cały personel był tak zaangażowany to pani Dyrektor miałaby łatwiej , a tak chyba nie jest.
| Zgłoś do usunięcia
ja 07-09-2013 19:22
to nawet konkurencja dla nowego przedszkola zbudowanego czy budowanego nie mówiąc o przedszkolach prywatnych gdzie godzina pracy nie kosztuje rodziców po 5 godzinach 1zł -słownie jeden złotych a mówią że w kraju jest żle atak jest dobrze!!!
| Zgłoś do usunięcia