sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Posprzątali Park 600-lecia [FOTO]

Posprzątali Park 600-lecia [FOTO]

22-09-2013 18:44 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 11,085 | Komentarzy: 9
Posprzątali Park 600-lecia [FOTO]
Foto:
zacisze
W ramach odbywającej się 20 akcji "Sprzątanie Świata" Malinowa Mamba zorganizowała sprzątanie Parku 600-lecia, okolic Stadionu Miejskiego oraz Przystani nad Wartą. Chociaż działanie było mocno nagłośnione - do porządkowania terenów publicznych przyłączyło się tylko 16 osób.
Oprócz członków stowarzyszenia Malinowa Mamba, na miejscu pojawili się: Urszula Pękacz- Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kole, Szymon Czerwiński - pracownik wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Kole.

Rękawiczek do sprzątania i worków dostarczył Urząd Miasta. Dlaczego mieszkańcy nie włączyli się w akcję oczyszczania naszego wspólnego środowiska? Co dziwne nie pomogli nawet kolscy radni, którym to przecież zdrowy stan naszej przyrody powinien być priorytetem, a kto jak nie oni powinni dawać innym dobry wzór.

W imieniu całej społeczności portalowej , dziękujemy Malinowej Mamby za podjęcie kolejnej bardzo potrzebnej inicjatywy. Jak zapewnia Prezes stowarzyszenia - Sebastian Szczesiak "akcja na pewno będzie cykliczna".

Kolski park sprzątało 16 osób, łącznie zapełniono 37 worków.Foto: MalinowaMamba.pl
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (9)
Koleżanka 28-04-2014 19:04
Tereniu ! Masz rację ale my jako społeczeństwo jesteśmy bardzo przekorni . Jak jedni robią coś dobrego to inni myślą jak to zniszczyć. Nie wiem czy wysokie kary za wandalizm ,zaśmiecanie coś w naszej mentalności by zmieniły ? Doceniam,ze park tak pieknie wysprzątaliście! A może by fotki tych śmieciarzy publikować Biedni przstrzegają zasad a nowobogaccy wywożą śmieci do lasu. Zrobiłam z ukrycia taką fotkę i zdziwiłabyś się kto takie rzeczy robi ? Podobnie jest z osobami którzy oceniają ,osądzają pijanych za kierownicą a sami jeżdzą po wpływem.Taka jest dwulicowość Polaków.
| Zgłoś do usunięcia
Mufasa 23-09-2013 21:33
Wchodzi klient do mojego sklepu, stoi 5 osób w kolejce a on tylko "fajeczki chcę kupić". To mu mówię, żeby poczekał w kolejce, a on na to, "ale o co panu chodzi?". No i co? Też może o mnie powiedzieć że jestem niemiły. A sam się wpychał w kolejkę...
| Zgłoś do usunięcia
JACEK 23-09-2013 19:35
cos robie,to ze sebek sprzata ok,fajna akcja. ale byles w plusie? jest niemily..
| Zgłoś do usunięcia
Maciek 23-09-2013 09:59
Wśród zebranych śmieci najwięcej było butelek szklanych po alkoholu jak i plastikowych. Znalazł się również popsuty parasol i potłuczony kineskop, jednak największe "poruszenie" wywołały aż 3 pary bielizny damskiej :) W imieniu organizatorów zapraszam na przyszłoroczny finał - wyciągnęliśmy wnioski z tegorocznej akcji. Dziękujemy za uwagi - z pewnością weźmiemy je pod uwagę. Czekamy na kolejne konstruktywne uwagi i propozycje.
| Zgłoś do usunięcia
Timon i Pumba 23-09-2013 09:43
Jacek, napisz co dobrego zrobiłeś bezinteresownie dla innych, a potem pluj jadem. Współczuję Ci kompleksów...
| Zgłoś do usunięcia
zax 23-09-2013 09:26
Moim zdaniem do akcji przyłączyło by się może więcej osób, gdyby akcja rozpoczęła się o późniejszej godzinie, a nie z tego co mi wiadomo to o 8 rano i to jeszcze w niedziele. Jak najbardziej popieram takie akcje i przyłączyłbym się do niej, gdyby godzina była troszkę późniejsza.
| Zgłoś do usunięcia
JACEK 22-09-2013 20:43
Komentarz usunięty przez Moderatora
| Zgłoś do usunięcia
Teresa 22-09-2013 19:55
Przy tej okazji chciałam poinformować, że mieszkańcy uli: Kręta, Szpitalna i Dąbrowskiego od paru lat sprzątają lasek i błonia na Kaliskim Przedmieściu. Gdy podjęliśmy tą akcję zebraliśmy jednorazowo ponad 30 worków śmieci. Teraz jest ich znacznie mniej ale są. Szkoda, że tak mało osób zaangażowało się w tą akcję. Przyszli na pewno ci co nie śmiecą. gdyby przyszli ci co śmiecą i posprzątali to zastanowiliby się 100 razy zanim by wyrzucili papierek czy butelkę . Bo trzeba być chyba idiotą żeby nie wiedzieć, że skoro wyrzucę jakieś śmieci w parku czy na ulicy to ktoś musi je posprzątać. Wszyscy wspólnie powinniśmy dbać żeby w naszym mieście było czysto. W domu każdy sprząta a przecież miasto Koło to nasz drugi dom.
| Zgłoś do usunięcia
M. 22-09-2013 19:29
Świetna akcja, a zdjęcia rewelacyjne!
| Zgłoś do usunięcia