sim
geberit produkcja
Wiadomości Miasto Koło Liceum przygotowywuje się do wizyty

Liceum przygotowywuje się do wizyty

02-10-2013 09:11 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,138 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Liceum przygotowywuje się do wizyty
Foto:
Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole bierze udział w programie „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów", który jest wynikiem współpracy Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie i Instytutu Yad Vashem.
Jego celem jest przygotowanie nauczycieli z Polski i Izraela do organizacji i przebiegu wspólnych spotkań młodzieży w czasie ich corocznych przyjazdów do Polski. W ramach projektu jako koordynatorka programu Sylwia Pokrywczyńska uczestniczyła w dwutygodniowym seminarium prowadzonym przez Międzynarodową Szkołę Nauczania o Holokauście przy Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie.

Tam też został wypracowany plan wizyty uczniów z izraelskiej szkoły partnerskiej w Kole. Aktualnie kolski ogólniak przygotowuje się do wizyty gości z Izraela (32 uczniów i 3 nauczycieli ze szkoły średniej w Maalot), którzy przyjadą 21 października 2013 roku.
Sylwia Pokrywczyńska

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
Adam 11-05-2014 10:33
obóz zagłdy Zgoda i komendant jakub morel i setki innych zbiegłych funkcjonariuszy UB służący stalinowi kosztem Polaków.200 tys w mundurach wermahtu, to też ci prześladowani Uczciwośc nakazuje mówić o białych i czarnych faktach historycznych,jednostronna interpretacja brzmi jak prpoaganda ..No i może w końcu rewizyta a nie tak cały czas na,, krzysia" to też dobrze nie świadczy.
| Zgłoś do usunięcia
ela 02-10-2013 14:51
Wspaniała inicjatywa z tym programem.Na pewno młodzież wiele zyska i szkoła również.Dla młodych ludzi ważna jest prawda o historii i obecnych czasachi .Prawdy trzeba poszukiwać z różnych żródeł.
| Zgłoś do usunięcia
jazim 02-10-2013 11:29
Młodzież z Izraela jest przygotowana bardzo dobrze. "Wiedzą" że Polacy to antysemici, przyjeżdżają do Oświęcimia z ochroniarzami i swoimi przewodnikami. Ich system edukacji opiera się głównie na Holokauście, a nie na poznawaniu setek lat naszej wspólnej historii, przez co Polska kojarzy im się tylko z jednym. Miejmy nadzieję, że odwiedziny w naszym mieście będą polegać na czymś innym.
| Zgłoś do usunięcia