sim
materace
Wiadomości Miasto Koło Wyniki zapytań podczas Debaty Społecznej

Wyniki zapytań podczas Debaty Społecznej

14-10-2013 11:18 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,883 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Wyniki zapytań podczas Debaty Społecznej
Foto:
W związku z pytaniami mieszkańców dotyczących represjonowania oraz ujawniania sprawców przestępstw i wykroczeń szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa, Komenda Powiatowa Policji w Kole przedstawia rezultaty pracy w tym zakresie.
Udzielając odpowiedzi na pytania zadawane podczas „Debaty Społecznej” w dniu 09 października informujemy, że w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku, policjanci kolskiej komendy skontrolowali 127 motocykli i motorowerów. Na kierujących wymienionymi pojazdami mundurowi nałożyli 22 mandaty m. in. za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie lub niewłaściwe oświetlenie pojazdów. 23 kierujących jednośladami w chwili zatrzymania było pod działaniem alkoholu. Okazało się również, że 17 pojazdów nie spełniło wymogów dopuszczenia do ruchu w związku z czym policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne.

W nawiązaniu do pytań dotyczących narkotyków, informujemy, że funkcjonariusze policji zatrzymali 29 osób, które posiadały przy sobie środki odurzające. Zatrzymali również trzech kierujących samochodami osobowymi, którzy prowadzili pojazdy będąc pod działaniem narkotyków.

Kolscy policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych prowadzą także cykliczne akcje podczas, których stanowczo reagują na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami wobec pieszych jak również na niebezpieczne zachowania samych pieszych. Do najczęściej popełnianych wykroczeń przez osoby przechodzące przez jezdnię, które mogą być przyczyną tragedii jest: gwałtowne wtargnięcie przed nadjeżdżający pojazd, przechodzenie przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle lub przechodzenie w miejscach niedozwolonych. Z tego tytułu interweniujący policjanci nałożyli ponad 80 mandatów. Innym wykroczeniem mający negatywny oddźwięk w społeczeństwie jest spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Z tego tytułu policjanci nałożyli 325 mandatów.

Przedstawiając powyższe rezultaty naszej pracy apelujemy do osób, które są świadkami popełnianych przestępstw lub wykroczeń, aby niezwłocznie o takich zdarzeniach powiadamiały Policję. Numer telefonu 997 lub 112 jest bezpłatny i czynny całą dobę.

„Nie bądź obojętny, reaguj na wszelkie nieprawidłowości”

KPP Koło
Foto: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!