sim

Wiadomości Miasto Koło SP nr 3 już po pasowaniu na ucznia

SP nr 3 już po pasowaniu na ucznia

26-10-2013 08:30 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,848 | Komentarzy: 0
SP nr 3 już po pasowaniu na ucznia
Foto:
zacisze
59 uczniów oficjalnie dołączyło do społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole po złożeniu ślubowania i pasowaniu na ucznia. To jeden z najważniejszych dni związanych z rozpoczęciem nauki przez młodego człowieka.
Ubrani na galowo i bardzo przejęci 6- i 7-latkowie bezbłędnie recytowali teksty przygotowane specjalnie na tę okoliczność. Dzień pasowania na ucznia, by był zapamiętany na długo, musi wypaść bardzo uroczyście i wiązać się z wysiłkiem podjętym choćby przy realizacji scenariusza spotkania. Wszyscy dołożyli starań, by dzieci czuły wagę tego wydarzenia i zechciały dopełnić słów ślubowania, w myśl których zobowiązują się być dobrym uczniem oraz szlachetnym człowiekiem. Przysięgę dzieci złożyły na sztandar, więc muszą jej dotrzymać. Milusińscy na okoliczność oficjalnego dołączenia do społeczności szkolnej obdarowani zostali upominkami, otrzymali między innymi opaski odblaskowe, by być bezpiecznym w drodze do szkoły i domu oraz książeczki SKO z symboliczną złotówką na koncie, by już od młodych lat uczyć się oszczędzania.

Aż trzy klasy musiała utworzyć szkoła, by przyjąć chętne do nauki w tej placówce dzieci. Jako jedyna w mieście stworzyła osobną klasę 6-latków. Powstały także dwa oddziały 7-latków, w tym jeden integracyjny z nauczycielem wspierającym.

UM KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!