sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Pamiętajmy o kweście ulicznej!

Pamiętajmy o kweście ulicznej!

30-10-2013 08:43 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,674 | Komentarzy: 0
Pamiętajmy o kweście ulicznej!
Foto:
zacisze
W czwartek, 31 października przed cmentarzem przy ul. Poniatowskiego Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą przeprowadzi coroczną zbiórkę pieniędzy.
Odwiedzając groby bliskich nie mijajmy obojętnie kwestujących, bowiem jak zwykle zbierają na szczytny cel. Przez wiele lat członkowie stowarzyszenia zbierali pieniądze na renowację zabytkowych nagrobków. Do tej inicjatywy powrócą, jednak od zeszłego roku przyświeca im inny cel, datki przeznaczą na budowę pomnika na zbiorowej mogile.

Jak czytamy na stronie stowarzyszenia: Akcję zbierania dobrowolnych datków w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych na katolickim cmentarzu parafialnym w Kole na rzecz renowacji historycznych i zabytkowych płyt nagrobnych, nagrobków i grobów nie mających już opiekunów, została zapoczątkowana w 2003 r. w porozumieniu z włodarzem cmentarza, proboszczem parafii Podwyższenia Św. Krzyża, ks. kanonikiem Józefem Wronkiewiczem. Dzięki zebranym funduszom w latach 2003–2012 dokonano renowacji łącznie 16 obiektów.

Tegoroczna kwesta, wzorem ubiegłorocznej, przeznaczona będzie na zagospodarowanie i budowę pomnika ofiar hitlerowskiego nalotu na dworzec kolejowy w Kole w dniu 2 września 1939 r. Odsłonięcie pomnika planowane jest na 75 rocznicę nalotu, tj. w dniu 2 września 2014r.

Prawdopodobnie tak wyglądać będzie pomnik jak na zdjęciu.


UM KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!