sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Pendolino przejechał przez Koło

Pendolino przejechał przez Koło

30-10-2013 13:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,457 | Komentarzy: 6
Pendolino przejechał przez Koło
Foto:
zacisze
Pociąg Pendolino rozpoczyna testy na liniach kolejowych w różnych częściach Polski. Rano wyjechał z Warszawy do Konina. W połowie listopada ma bić polski rekord prędkości i rozpędzić się do 275 km na godz.
Około godziny 11.40 przemknął przez nasze miasto. Oprócz nas na dworcu kolejowym pojawiła się duża grupa mieszkańców, którzy chcieli zobaczyć na własne oczy to cudo techniki.

Chociaż przed dworcem znajduje się łuk to i tak zaraz po wjeździe na prostą, pociąg osiągał zdumiewające prędkości.

Składy Pendolino regularne kursy z pasażerami zaczną w grudniu 2014 roku. Większość z nich ma jeździć z Trójmiasta przez Warszawę do Krakowa i Katowic. Na co dzień mają się rozpędzić do 200 km na godz. Na początek będzie to możliwe na części Centralnej Magistrali Kolejowej.Foto: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
czytelnik 31-10-2013 10:58
Wyglad zewnetrzny produkowanego w Bydgoszczy pociagu ELF nie rozni sie wiele od Pendolino. Elfem juz jechalem a Pendolino -nie. Jechalo sie szybko,wygodnie,czysto i z klimatyzacja.
| Zgłoś do usunięcia
lokalnyspec_kolejowy 31-10-2013 09:49
GHGF: racji nie masz, więc nie polemizuj. Pendolino doskonale zdaje wszystkie testy i jest pociągiem sprawdzonym w Europie, aktualne próby prowadzone na polskich dotyczą tylko i wyłącznie homologacji na polską sieć kolejową, co jest działaniem standardowym potwierdzonym unijnym i krajowym prawodawstwem a tak z punktu praktycznego - chodzi o upewnienie się czy będzie dobrze współpracuje np. z polskimi urządzeniami SRK (na pewno nie wiesz co to więc wyjaśniam - Sterowanie Ruchem Kolejowym) Testów wymagałby pociąg PESY Bydgoszcz BO PESA ani inny polski producent NIE MA TAKIEGO POCIĄGU I MIEĆ NIE BĘDZIE PRZEZ CO NAJMNIEJ 5 najbliższych LAT i gdyby się pojawił to trzeba byłoby go testować od nowa, część po części. Jak to się ma do tego, że Pendolino już kilkanaście lat np. we Włoszech czy Szwajcarii bezpiecznie pokonuje tysiące kilometrów w eksploatacji z pasażerami? To co napisałeś jest żywcem ściągnięte z uznanych powszechnie w światku transportowym za szkodliwe, wyjątkowo politycznie i niepotrzebnie mącące słów Jarosława Kaczyńskiego i innych podrzędnych polityków PISu na temat Pendolino. Taka rada na przyszłośc - jak nie chcesz robić z siebie idioty to myśl sam i analizuj to co mówią wyjątkowo niekompetentni politycy, a dopiero potem oskarżaj wszystkich ludzi łącznie z redakcją.
| Zgłoś do usunięcia
Redakcja 31-10-2013 07:17
Ghgf, a gdzie ty masz jaja, że nawet się nie podpisałeś wylewając swoje żale i łzy na klawiaturę tylko dlatego, że owy pociąg Ci się nie podoba. Nie mamy zamiaru polemizować nad tym ile kosztował i czy jest lepszy czy gorszy od produktów krajowych bo tego nie zmienimy, a media ogólnopolskie już to zrobiły zresztą za nas. Jako redakcja powiemy tylko krótko drogi czytelniku, otóż warto było tam stać, jak to określiłeś jak idiota, chociażby tylko dlatego że informację o pociągu przeczytało już blisko 1000 naszych czytelników łącznie z Tobą. Życzymy Ci więc miłego pobytu na idiotycznych stronach portalu.
| Zgłoś do usunięcia
ghgf 31-10-2013 00:12
Powiedz mi Fiwus czy inny redaktor, ktory to pisal, jedna rzecz.. Miej jaja i odpowiedz w tym temacie. Dlaczego do jasnej... zanim cokolwiek tu napiszesz, nie sprawdzisz informacji tylko pleciesz dyrdymały? Pociąg Pendolino nie rozpedzil sie do zadnej zdumiewającej predkosci! Maksymalną prędkosc jaką osiagnął na całej trasie to 160km/h - standardową prędkosc dla pociągów Intercity. To cudo techniki, jak to nazwałeś, w niczym nie jest lepsze od pociągów produkowanych przez Zakłady PESA w Bydgoszczy. Tak nasze polskie zakłady! Nie zagraniczne pindolino, drogie, bez przeprowadzonych testów, do tego z przewidywanym terminem oddania do uzytku grudzien 2014. Stales tam jak ten id.. z aparatem czekales na wielka sensacje, wypisales notke, jakby co najmniej Obama do nas przyjechal i nawet tego 2 razy nie przeczytales. Odpowiedz nam tu wszystkim.. Czy wy tam u siebie zatrudniacie ludzi z orzeczeniem o niepelnosprawnosci, albo ludzi ograniczonych umyslowo?
| Zgłoś do usunięcia
kolejorz 30-10-2013 23:52
Nie porwało balustrady ze schodami?
| Zgłoś do usunięcia
Kolakkk 30-10-2013 14:03
Dobrze że przy tej prędkości się nie wypendoliło na tak pięknej stacji.
| Zgłoś do usunięcia