sim
marzena pilarska
Wiadomości Na sygnale Wzmożone działania Policji w Andrzejki

Wzmożone działania Policji w Andrzejki

29-11-2013 20:53 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,798 | Komentarzy: 0
Wzmożone działania Policji w Andrzejki
Foto:
zacisze
30 listopada na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Kole zorganizowane zostaną wzmożone działania podczas, których policjanci sprawdzać będą stan trzeźwości kierujących, przeciwdziałać próbom zakłócenia porządku publicznego oraz stanowczo reagować na wszelkie zgłoszone interwencje.
W ostatnią sobotę listopada w tzw. „Andrzejki” wzorem z lat ubiegłych policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kolskiego pełnić będą służbę wszędzie tam, gdzie mogą gromadzić się bawiący ludzie, a w szczególności na drogach dojazdowych do okolicznych dyskotek, w parkach, skwerach i ulicach miast.

Mimo wielu apeli funkcjonariusze w tym okresie co roku zatrzymują osoby, które kierują pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”. Przypominamy o konsekwencjach takiej jazdy, za które traci się prawo jazdy i można trafić do więzienia na dwa lata. Podczas weekendu grono interwencji policji wiąże się z osobami nietrzeźwymi. Alkohol, a czasami nawet i narkotyki powodują złudne poczucie siły i bezmyślnej odwagi, które kończy się zazwyczaj negatywnie dla osoby, która znajduje się pod ich działaniem. Przypominamy, że za zakłócenia porządku publicznego policjant może nałożyć mandat do 500 złotych, z kolei spożywanie alkoholu w miejscu publicznym karane jest 100 złotowym mandatem. Natomiast nietrzeźwi, którzy są agresywni wobec innych osób lub stwarzają zagrożenie dla własnego życia bądź zdrowia mogą trafić do Izby Wytrzeźwień. Dlatego pamiętajmy aby w „Andrzejkowy wieczór” bawić się z rozsądkiem i zadbajmy o bezpieczeństwo własne i naszych znajomych unikając ryzykownych zachowań.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!