sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło Na koniec złożyli kwiaty [FOTO]

Na koniec złożyli kwiaty [FOTO]

30-12-2013 09:29 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,899 | Komentarzy: 0
Tomasz Nowak
Na koniec złożyli kwiaty [FOTO]
Foto:
zacisze
Wczorajszy Marsz Powstania Wielkopolskiego był przez nasz już opisywany, jednak warto zająć się również jego drugą częścią - przemarszem od Ratusza do Pomnika Powstańców Wielkopolskich, gdzie delegacja i organizatorzy złożyli kwiaty.
W ostatnią grudniową niedzielę 2013 roku w Kole odbył się w 95 rocznicę Powstania Wielkopolskiego marsz kolskich patriotów. Na zbiórce koło Szkoły Nr.1 zebrały się uczestnicy marszu w ilości ponad 200 osób. Po drodze dołączali inni tak, że wszystkich maszerujących było około 300.

Połowa uczestników marszu niosła flagi w biało – czerwonym kolorze oraz flagi powstańcze. W czasie przemarszu skandowano hasło m.in. „Cześć i chwała bohaterom”, „ „Powstańcy dzięki za wolność”. Po dojściu przed Ratusz do zebranych przemówił przedstawiciel Wielkopolskich Patriotów Patryk Tomczyk który powiedział min. –„ Nie wolno nam zapominać o tych co za nas oddali swe życie. Postaramy się aby następne pokolenia nie zapomniały o tych bohaterach. Polska musi być wolna i nie podległa”. Po tych słowach przybyli odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego i przeszli pod pomnik znajdujący się obok Zalewu rzeki Warty i tam poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Kolski Marsz wsparli koledzy z Konina, którzy nadawali ton manifestacji. Kwiaty pod pomnikiem składali oprócz organizatorów delegacje z Prawa i Solidarności, Solidarnej Polski, Klubu „Gazety Polskiej”, burmistrz Mieczysław Drożdżewski i przewodnicząca Rady Miejskiej Urszula Pękacz, oraz Wielkopolscy patrioci. Marsz pilotowali kolscy policjanci. Przebiegał on w spokojnej atmosferze i pełnej zadumie nad minionym czasem.MC
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!