sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Woda czysta i zdatna do picia

Woda czysta i zdatna do picia

31-12-2013 10:24 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,579 | Komentarzy: 3
Woda czysta i zdatna do picia
Foto:
zacisze
Chociaż cena wody za metr sześcienny nie zadowala mieszkańców Koła, bo przecież zawsze mogłoby być taniej, jednak jakość tej wody jest co najmniej zadowalająca.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole po zapoznaniu się z wynikami dotyczącymi jakości wody z wodociągu publicznego Koła i wydał opinię, że woda jest zdatna do spożycia przez ludzi. Według rozporządzenia Ministra Zdrowia, woda jest wtedy zdrowa, kiedy jest wolna od mikroorganizmów chorobotwórczych i pasożytów.

Badania w kolskich wodociągach zostały przeprowadzone 29.11.2013.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
isa 01-01-2014 15:58
Uważam, że jakość wody powinna być badana przez niezależne certyfikowane laboratorium , a wyniki badań podane do wiadomości użytkowników wody. Zgadzam się z Adamem, że woda jest twarda, a ponadto jeśli nie używa się choćby najprostszego filtra to na powierzchni herbaty pojawia się kożuch, nie wspominając o osadzie z mydła na wannie czy umywalce. Powinny być częściej wymieniane filtry w urządzeniach uzdatniających wodę w stacji wodociągowej, a ozonowanie jest zdecydowanie lepszą metodą niż chlorowanie , bo fluor jest szkodliwy o czy się nie mówi.
| Zgłoś do usunięcia
ala 31-12-2013 17:20
Z oceny wody w regionie kolskim, wydanej za rok 2012 przez kolski sanepid jasno wynika, że badania - jak napisano w informacji, kontrolne i sprawdzające wykonuje ta sama firma: Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna. Raz za badanie biorą pieniądze od klienta, a później badają kontrolnie samych siebie. Nie wydaję się wam, że to sprzeczność interesów, a wyniki co najmniej wątpliwe. Taki co najmniej wniosek wyciągam na podstawie kamienia i smaku wody w Kole.
| Zgłoś do usunięcia
Adam 31-12-2013 12:25
Zadowalająca? Ludzie, tak twardej i zakamienionej wody jak w Kole nie ma nigdzie. Od 15 lat nie mieszkam w Kole, ale dwa razy w miesiącu regularnie się pojawiam u rodziców i zawsze jestem zdziwiony jak można sprzedawać taką wodę. Filtry, które u mnie (okolice Poznania) wystarczają na dwa miesiąca, by w żadnym urządzeniu nie osadził się gram kamienia, tutaj po tygodniu są do wymiany, a czajniki itp. do potraktowania kwasem cytrynowym. Polecam jednak porównać "jakość" wody z innymi miejscami choćby tylko w Wielkopolsce. To, że jest dużo chloru i fluoru, aby nie mnożyły się drobnoustroje nie wystarczy żeby wodę nazywać "zadowalającą".
| Zgłoś do usunięcia