sim
geberit produkcja
Wiadomości Miasto Koło Orszak Trzech Króli w Kole [FOTO]

Orszak Trzech Króli w Kole [FOTO]

07-01-2014 10:20 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,337 | Komentarzy: 7
Jubiler Euro Koło
Orszak Trzech Króli w Kole [FOTO]
Foto:
Z inicjatywy ks. Maksymiliana Skorka 6 stycznia 2014 roku, po raz pierwszy w naszym Królewskim Mieście Kole, przeszedł ulicami miasta Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele farnym w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego o godzinie 12.00.
Po zakończeniu Eucharystii w kościele odbyła się Jasełka, którą wystawili uczniowie Zespołu Szkół Nr.1. pod kierunkiem nauczycieli. Potem nastąpił przemarsz. Na czele szli Trzej Królowie w osobach: proboszcz parafii pod wezwani Krzyża Świętego – ks. Józef Wronkiewicz (reprezentował kontynent afrykański), burmistrz Mieczysław Drożdżewski (europejski) i dyr. Zespołu Szkół Nr 1 Lech Brzeziński (azjatycki). W Heroda wcielił się dyr. Szkoły Podstawowej nr 1 – Romuald Adamek. W Orszaku uczestniczyli niektórzy wierni w strojach wówczas obowiązujących. Ci którzy ich nie mieli dostawali nieodpłatnie korony papierowe w kolorze zielonym i czerwonym. Celem przemarszu było poszukiwanie św. Rodziny i Dzieciątka Jezus, aby złożyć hołd i dary nowonarodzonemu synowi Pana Boga. Orszak w miejscach wyznaczonych jak - Ratusz, Rondo Sybiraków, market Biedronka, kawiarnia Fantazja i kościół na Bliznej zatrzymywał się gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. W czasie przemarszu wierni śpiewali kolędy i pastorałki. Przemarsz uświetnił swym śpiewem zespół Wartaki pod dyrekcją Henryka Perzyńskiego. Tak Orszak dotarł do kościoła na Bliznej, gdzie odnaleziono św. Rodzinę z Dzieciątkiem Jezus. Na zakończenie inicjator Orszaku ks. Maksymilian Skorek podziękował wiernym za uczestnictwo, Wartakom za śpiew i dzieciom za Jasełka oraz innym zaangażowanym w uroczystość.

Do Orszaku mogła się przyłączyć każda osoba niezależnie od miejsca zamieszkania oraz wyznania wyznań i przekonań religijnych.

Podsumowując przemarsz Orszaku ks. proboszcz Józef Wronkiewicz stwierdził– Mile zaskoczyła nas ogromna ilość wiernych uczestniczących w Orszaku. Wpisujemy na stałe uroczystość Trzech Króli w kalendarz naszych parafialnych uroczystości.Foto: Mc, F&A MEDIA


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (7)
vicek 08-01-2014 19:24
Widać że ludzie tęsknią za igrzyskami. Dawniej był 1 maja czy 22 lipca -festyny zabawy. Tego właśnie ludziom brakuje. Ciekawe ? XXI wiek i takie zaćmienie? Najlepiej się bawią Burmistrz i Księża . Kasa w Urzędzie pusta-a tu taka rozpusta...
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 08-01-2014 11:57
I tak najlepiej prezentuje sie p. Jakubowski mimo,ze nie jest przebrany.
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 08-01-2014 11:55
"Gdzie jest trzeci król?" Wolalbym to obejrzec,niz tych przebierancow. Czy oni wiedza,ze przybyli ze Wschodu?
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 08-01-2014 11:53
"Gdzie jest trzeci król?" Wolalbym to obejrzec,niz tych przebierancow. Czy oni wiedza,ze przybyli ze Wschodu?
| Zgłoś do usunięcia
gość 08-01-2014 10:42
Chodziło mi nie o radnych wśrod tlumu ale o ubranych stosownie na tą okazję czyli przebranych.Radzę czytać tekst ze zrozumieniem.Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
AZA 07-01-2014 15:54
Szanowny gościu! Szoda, że widziałeś tylo radnych z PO. Ja natomiast widziałem w orszaku bezpartyjnych, radnych z PiS, Panoramy Koła, Kongresu Nowej Prawicy. Może nowe okularki? Na targu mozna kupic za 10 zł.
| Zgłoś do usunięcia
gość 07-01-2014 15:32
Piękny orszak,świetnie zorganizowany przemarsz ,myslę że będzie w Kole corocznie w tym samym składzie na czele.Brawo dla ks. kanonika, dyrektora ZS nr 1 Burmistrza,p.Adamka i kilku radnych/z PO/.Szkoda że i innych opcji radni nie przyłączyli się do orszaku, wstyd.
| Zgłoś do usunięcia