sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Nasz bramkarz wyróżniony na turnieju

Nasz bramkarz wyróżniony na turnieju

10-01-2014 11:06 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,560 | Komentarzy: 3
Nasz bramkarz wyróżniony na turnieju
Foto:
zacisze
Siódmego grudnia w Miłosławiu odbył się turniej halowej piłki nożnej rocznika 2000-2001, w którym wzięło udział 8 zespołów z Wielkopolski, w tym kadra OZPN Konin. W drużynie kadry znakomicie zaprezentował się Michał Bąkowski, uczeń naszej szkoły. Także w grudniu pozostali piłkarze z oddziału sportowego rozpoczęli cykl zimowych meczy kontrolnych.
W halowym turnieju piłki nożnej rocznika 2000-2001 w Miłosławiu wzięło udział 8 zespołów z Wielkopolski, w tym kadra OZPN Konin. W zespole tym na pozycji bramkarza występuje Michał Bąkowski zawodnik kolskiej „Olimpii”, a jednocześnie uczeń oddziału sportowego o profilu „piłka nożna” w Zespole Szkół nr 1 w Kole. Kadra naszego regionu zajęła tam 2 miejsce na 10 zespołów, a do tak wysokiej lokaty znacząco przyczynił się Michał, który na tle rówieśników znacznie się wyróżniał za co został doceniony i wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Swoje umiejętności sportowe sprawdzili także pozostali uczniowie oddziału sportowego, grając 14 grudnia mecz kontrolny z zawodnikami młodzika starszego kolskiej Olimpii. Klasa sportowa wygrała znaczącą ilością bramek (13:8), a trener i równocześnie wychowawca klasy, Piotr Krzyżanowski powołał na ten mecz 17 zawodników, a byli to: Bąkowski Michał, Świderski Sebastian, Szczypkowski Krystian, Cieślak Kacper, Chmiel Igor, Groblewski Norbert, Spławski Jakub, Mazur Kamil, Stefański Patryk, Pusty Paweł, Krawczyk Adam, Gurlaga Szymon, Nitecki Jan, Marciniak Marcin, Jezierski Dominik, Ławniczak Gracjan. Uczniowie z oddziału sportowego rozegrają jeszcze tej zimy minimum 3 mecze kontrolne, a ich przeciwnikami będą dwie klasy sportowe z Konina i zawodnicy Tura Turek.

Przypomnijmy, że działający od września bieżącego roku przy naszej szkole oddział sportowy o profilu „piłka nożna” jest pierwszą tego typu klasą w naszym mieście, jak i w całym powiecie. Po kilku miesiącach działalności oddziału sportowego widać, że pomysł na stworzenie młodym sportowcom warunków do rozwijania swoich umiejętności sportowych i pasji w oparciu o szkołę doskonale się sprawdza. Już w tej chwili w szkole czynione są przygotowania do przeprowadzenia rekrutacji do oddziału sportowego dla uczniów obecnych klas trzecich i szóstych szkół podstawowych na rok szkolny 2014/2015.

ZS1
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
nbmh,mh,jh 16-05-2015 12:08
oczywiscie ze mozna
| Zgłoś do usunięcia
lol 14-05-2015 16:18
Igor Chmiel małpe przypomina
| Zgłoś do usunięcia
ronaldo 11-01-2014 10:21
mozna się jeszcze zapisać do klasy sportowej?
| Zgłoś do usunięcia