sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Nasze miasto umiera? Statystyki ludności

Nasze miasto umiera? Statystyki ludności

07-02-2014 10:37 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 12,786 | Komentarzy: 7
Jubiler Euro Koło
Nasze miasto umiera? Statystyki ludności
Foto:
Dużo się mówi w mediach o wciąż malejącym przyroście naturalnym. Postanowiliśmy sprawdzić jak ten temat wygląda w naszym mieście; gminie. O statystyki poprosiliśmy Wydział Ewidencji Ludności Urzędu Miejskiego w Kole.
Niestety tendencja krajowa ma swoje odbicie również i w Kole, ale czas na przybliżenie statystyk, które pokazują dane za rok 2013:


Liczba mieszkańców ze stałym zameldowaniem: 22708 osób,
Liczba mieszkańców z tymczasowym zameldowaniem: 784 osób,
Liczba urodzeń: 225 osób,
Liczba zgonów: 239 osób.
Jak możemy odczytać z tabeli: w naszym mieście żyje więcej kobiet niż mężczyzn, 4135 to liczba mieszkańców do 18 roku życia, 18573 to liczba mieszkańców powyżej 18 roku życia.

Tendencja malejącego przyrostu naturalnego sprawdza się również w Kole. Można powiedzieć, że społeczeństwo naszego miasta starzeje się. Jak to będzie wyglądać za kilkanaście/dziesiąt lat?

Czekamy na Wasze opinie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (7)
ela 14-02-2014 14:30
Dużo gorzej jest w większości miast w Polsce.W Kole i tak jest sporo zakładów pracy, dużo ludzi pracuje w handlu.Uważam że p. Burmistrz wcale żle nie rządzi jak na obecne warunki i na skład Rady Miasta z którą współpracuje.Niedługo wybory i Ci krytykujący niech staną do walki o fotel Burmistrza.Będziemy bardzo zadowoleni jeśli będą lepiej rządzić.Powodzenia!
| Zgłoś do usunięcia
karol 08-02-2014 08:00
Starzenie sie spoełeczeństwa to problem calej Europy a nie tylko Kola, wiec o co chodzi autorowi artykulu? Zreszta ile problemow byloby gdyby kazda rodzina miala np. 3 dzieci - przedszkola, mieszkania, opieka zdrowotna, spoleczna... itp. Tak jak jest jest dobrze - takie mamy czasy.
| Zgłoś do usunięcia
Krzysztof 07-02-2014 16:55
Nie rozumiem skąd tyle defetyzmu, pesymizmu i apatii. Mieszkam w Kole od niedawna i bardzo mi się tu podoba. Urzędnicy są tępawi w znakomitej większości, ale bywają wyjątki, co stwierdzam z prawdziwą satysfakcją. Wybraliście burmistrza jakiego wybraliście, to jest jak jest. I to są minusy. Ale oceniając całokształt jest cudownie.
| Zgłoś do usunięcia
Kolak 07-02-2014 14:31
Przecież niż jest kiepski w całym kraju. Po prostu ludzie nie są już potrzebni. Bo niby po co ? W fabrykach maszyny, edukacja on-line, redukcje do minimum. Nie rozumiem po co to marudzenie. Przecież nikt poważny nie zrobi sobie pięciorga dzieci wiedząc że ich nie utrzyma gdzie oni i tak będą skazani na MOPS (w najlepszym wypadku)
| Zgłoś do usunięcia
kik 07-02-2014 12:56
kolo juz teraz jest miastem emerytow i rencistow.bezrobocie bedzie sie poglebiac .miasto bez perspektyw.
| Zgłoś do usunięcia
zax 07-02-2014 11:51
Jeżeli nie przybędzie nowych miejsc pracy, to ludzi będzie ubywać. Większość młodych ludzi po studiach zostaje w większych miastach bo tam mają gdzie pracować, a do Koła nie maja po co wracać. Jak wrócą to jedyne co ich czeka to siedzenie w domu ze statusem bezrobotnego.
| Zgłoś do usunięcia
Tomasz 07-02-2014 10:51
Nie ma tu świetlanej przyszłości. Rynek pracy praktycznie stoi w miejscu. Ludzie uciekają po lepsze jutro do innych, większych miast.
| Zgłoś do usunięcia