sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Dyrekcja ZS1 z wizytą w przedszkolu [FOTO]

Dyrekcja ZS1 z wizytą w przedszkolu [FOTO]

08-03-2014 09:40 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,909 | Komentarzy: 2
Jubiler Euro Koło
Dyrekcja ZS1 z wizytą w przedszkolu [FOTO]
Foto:
Jak uczynić szkołę bliską dziecku, które niebawem stanie się jej uczniem, jak przekonać przedszkolaka, że będzie to miejsce przyjazne ? Można to zrobić na różne sposoby, ot choćby tak , jak rzecz się miała w Przedszkolu nr 5 w Kole. Przedszkolaki z najstarszych grup wiekowych podjęły współpracę z Zespołem Szkół nr 1 w Kole. Okazją ku temu były organizowane przez szkołę w ramach dni otwartych konkursy.
Tematem jednego z nich była „Moja ulubiona postać z bajki”. A że przedszkolaki bajek i baśni znają mnóstwo, nie miały problemu z wyborem postaci. Posługując się różnorodnymi technikami i wykorzystując przy tym swoją bogatą wyobraźnię , wykonały interesujące prace plastyczne. Do konkursu dzieci przygotowane zostały przez nauczycielki panie Elżbietę Szacowną, Wiesławę Garus , Izabelę Sochacką i Ewę Kujawkę. Jego rozstrzygniecie miało miejsce 1 marca w Dniu Otwartym Zespołu Szkół nr 1 w Kole . Organizator, za pracę pięcioletniej Marcelinie Józefowicz przyznał wyróżnienie, pozostałym zaś jego uczestnikom t.j. Annie Skoczylas, Kindze Czyżewskiej, Marcie Marciniak, Magdalenie Frankowskiej, Mateuszowi Szyllerowi, Marcie Kacprzak, Weronice Gembickiej, Zofii Krupińskiej, Nadii Jabłońskiej oraz Marcie Wojtyniak ufundował pamiątkowe dyplomy. Z różnych powodów nie wszyscy mali artyści mogli w wyznaczonym dniu osobiście stawić się w ZS nr 1 po ich odbiór. I tu niespodzianka...

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 pan Lech Brzeziński oraz towarzyszący mu zastępca dyrektora pan Michał Perzyński , w dniu 4 marca złożyli wizytę w PM 5 w Kole . Te niewątpliwie nowe okoliczności , były dla wychowanków przedszkola doskonałą okazją do rozmów o szkole, która niebawem być może powita je w swoich progach. Spotkanie z nowymi osobami dla dzieci zawsze jest ważne. Odebrane z rąk pana L.Brzezinskiego dyplomy za udział w konkursie oraz upominek w postaci ksiażki i przyborów szkolnych dla wyróżnionej Marceliny, nabrały szczególnego znaczenia. Przy tej okazji przedszkolaki sporo dowiedziały się o działaniach edukacyjnych ww szkoły , jej bogatym wyposażeniu i bazie lokalowej.

Uczestnicy drugiego z konkursów na „Najpiękniejszy baśniowy strój” gościli w szkole w wyznaczonym na dzień otwarty terminie. Reprezentantce PM 5 Nicoli Włodarczyk organizatorzy przyznali III miejsce oraz wyróżnili stroje Natalii Stramy i Livii Kujawskiej. Dziewczynki , które odwiedziły przy tej okazji szkołę z jeszcze jedną uczestniczką konkursu Martą Marciniak , swoimi mamami oraz nauczycielkami były bardzo przejęte. Przejęte tym bardziej , że w ZS nr 1 w Kole, jego grono pedagogiczne oraz uczniowie przygotowali specjalnie dla laureatów i innych zwiedzających szkołę gości wiele atrakcji. Było wśród nich przedstawienie teatralne bajki o „Kopciuszku”, a także słodki poczęstunek.

Jakie wrażenia wyniosły dzieci z nowych kontaktów ze szkołą...same pozytywne. Starania obu wspomnianych placówek podejmujących współpracę w ww zakresie nie mogły przynieść innego skutku. Nadrzędnym celem organizowania podobnych przedsięwzięć jest przecież „oswojenie” przedszkolaków ze szkołą i ułatwienie przyszłym uczniom dobrego startu w edukacji.W imieniu dyrektora PM 5 w Kole pani Agnieszki Kozajda oraz nauczycielek przygotowujących dzieci do ww konkursów , składamy podziękowania dyrekcji ZS nr 1w Kole w osobach pana Lecha Brzezińskiego oraz pana Michała Perzyńskiego za poświęcony przedszkolakom czas , osobisty kontakt i zaangażowanie się w czynienie szkoły otwartej, przyjaznej i bliskiej dziecku.

oprac. R.Z. PM 5
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
kolanka 12-03-2014 18:45
Dyrekcja ZS nr 1 złożyła wizytę tylko w jednym przedszkolu, ponieważ dzieci zdobyły b. dużo nagród i osobiście nie mogły ich odebrać, gdyż przebywały w tych godzinach w innych szkołach ( Dni otwarte w podstawówkach). Dyrekcja dlatego postanowiła uhonorować dzieci osobiście - stąd wizyta w przedszkolu.
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 11-03-2014 13:47
Fajny konkurs to i odzew ze strony dzieci i nauczycielek przedszkoli.Dzięki dyrekcji ZS nr 1 wKole za świetnie zorganizowaną imprezę dla kolskich dzieci, warto robić takie konkursy.Nie wiem tylko czemu byliście tylko w jednym przedszkolu , coś mi tu podejrzana sprawa.Pozdrowienia dla całego grona pedagogicznego obu placówek.
| Zgłoś do usunięcia