sim

Wiadomości Miasto Koło Posprzątali brzegi Warty [VIDEO]

Posprzątali brzegi Warty [VIDEO]

27-04-2014 12:10 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,985 | Komentarzy: 4
Tomasz Nowak
Posprzątali brzegi Warty [VIDEO]
Foto:
zacisze
Jak bardzo zaśmiecone są brzegi rzeki Warty na wysokości naszego miasta, pisaliśmy wiele razy. Są jednak ludzie, którym dbanie o przyrodę i chęć działania społecznego - nie są obce. W dniu dzisiejszym odbyła się zapowiadana akcja "Czyste Brzegi Warty", czyli sprzątanie świata.
Malinowa Mamba we wsparciu Urzędu Miejskiego oraz stowarzyszenia "Przystań" zorganizowała akcję sprzątania kolskiego dorzecza Warty. Śmieci na tym terenie jest bardzo wiele. Od butelek i puszek po napojach alkoholowych po kineskop telewizora. Widząc te śmieci nachodzi jedna myśl - dlaczego nie dbamy o przyrodę, która nas otacza.

Tereny Warty to nasze najpiękniejsze miejsca rekreacji i odpoczynku. Z dobrodziejstwa rzeki korzysta wielu wędkarzy, pośród których znajdują się niestety i tacy, którzy nie potrafią po sobie posprzątać.

Dzisiaj grupa kilkudziesięciu osób wzięła się za sprzątanie tego co inni zostawili. Do akcji włączyły się całe rodziny, które wyposażone w kalosze i worki do śmieci - wyruszyły wzdłuż Warty, rozpoczynając od miejsca przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem video.


Video: F&a mediaChcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
Witek 28-04-2014 14:29
No już nie przesadzajcie. Można było to zrobić 3-4 godziny później i przyszłoby więcej osób. Na pewno piszą to osoby, które nie oglądały kanonizacji i sprzątać też nie poszli. Uważam, że termin był trochę niestosowny skoro to było organizowane dla całej społeczności Koła. Jeżeli to zorganizowała pewna grupa osób tylko dla siebie to spoko.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 28-04-2014 09:49
Ciekawe które z tych dwóch postaw Jan Paweł II by poparł, siedzenie przed telewizorem i pretensjonalizm wobec tych którzy tego nie robili czy czynne działanie dla ogólnego dobra?
| Zgłoś do usunięcia
marian do Mirka 28-04-2014 09:43
"Po czynach ich poznacie", siedzeniem przed terlewizorem niczego dobrego sie nie zrobi, a zamiast marnować prąd i powiększać efekt cieplarniany to zrobili coś pozytecznego dla własnej społeczności.
| Zgłoś do usunięcia
Mirka 28-04-2014 08:53
27 kwiecień godz.10-ta miliony ludzi zasiedli przed telewizorami żeby obejrzeć kanonizację papieża Jana Pawła II, honorowego obywatela miasta Koła a Malinowa Mamba zorganizowała w tym czasie sprzątanie brzegów Warty jakby nie można było zrobić tego w inny dzień lub o innej godzinie.
| Zgłoś do usunięcia