sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Wyjazd edukacyjny do WATu [FOTO]

Wyjazd edukacyjny do WATu [FOTO]

06-05-2014 14:53 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,599 | Komentarzy: 0
Wyjazd edukacyjny do WATu [FOTO]
Foto:
zacisze
Dnia 29 kwietnia uczniowie klas drugich o profilu matematycznym (klasa 2A i 2E) wraz z dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego Panem Waldemarem Koligotem, Panem Włodzimierzem Jachnikiem i Panem Bartoszem Dudkiem odwiedzili Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie.
Wizyta w wyższej uczelni jest kolejny już spotkaniem w ramach podpisanego w styczniu Listu Intencyjnego o współpracy. Uczniowie liceum mieli okazję zapoznać się z historią akademii oraz możliwymi kierunkami studiów oraz wzięli również udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców.

Licealiści uczestniczyli w zajęciach z matematyki, na których dowiedzieli się dlaczego warto poszerzać swoją wiedzę z przedmiotów ścisłych oraz jak wygląda studiowanie przedmiotów technicznych na WAT-cie. Podczas drugich zajęć była mowa o zachowaniu bezpieczeństwa podczas prowadzenia samochodu oraz skutkach kolizji drogowych. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się co dzieje się z samochodem i pasażerami podczas ostatniej sekundy wypadku samochodowego. Jeden z uczniów zdecydował się nawet na własnej skórze doświadczyć skutków delikatnego hamowania na specjalnym symulatorze, co później mogliśmy obejrzeć w zwolnionym tempie.

Kolejne zajęcia związane były z radiolokacją. Uczestnicy mieli możliwość poznania zasady działania radaru, testowali roboty wykrywające w ziemi miny i wszelkie przedmioty zakopane na głębokości metra. Sami również mogli pobawić się w poszukiwaczy „skarbów” i spróbować odnaleźć przedmioty zakopane w piasku, posługując się radarem i odczytami z oscyloskopu.

Wszyscy zgodnie uznali wycieczkę za udaną. Młodzież zainteresowały szczególnie kierunki techniczne, a także możliwość owocnej współpracy obu szkół.LO KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!