sim
materace
Wiadomości Miasto Koło Spotkanie Gimnazjów w Skokach

Spotkanie Gimnazjów w Skokach

09-05-2014 08:29 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,750 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Spotkanie Gimnazjów w Skokach
Foto:
Po raz kolejny w hali gimnazjum w Skokach spotkały się reprezentacje szkół noszących zaszczytne imię Polskich Olimpijczyków. 30 kwietnia 2014 roku pojawili się gimnazjaliści z: Gliwic, Gryfina, Koła, Kędzierzyna Koźla, Ostrowitego i Przykony.
Wyjątkowo licznie zjawili się olimpijczycy: M. Bartoszak, I. Dzięcioł – Marcinkiewicz, D. Goździak, J. Jackowski, Ł. Nowak, Z. Orywał, A. Wojciechowski.

Podczas części oficjalnej spotkania wprowadzone zostały reprezentacje szkół ze sztandarami oraz przedstawiciele Strzeleckiego Bractwa Kurkowego. Na maszt wciągnięto flagę olimpijską i zapalono znicz, który towarzyszył wszystkim uczestnikom w zmaganiach sportowych. Ceremoniał olimpijski zwieńczono odczytaniem apelu olimpijskiego na 2014 rok Część oficjalną swoim występem zakończył zespół „Rosses”. Wszyscy obecni gimnazjaliści wzięli udział w Pikniku Olimpijskim, zdobywając kolejne sprawności, wśród których były m.in.: wspinaczka na ściance, chodzenie na szczudłach, strzelanie z wiatrówki, rzuty do kosza czy dart. W tym samym czasie po dwóch przedstawicieli każdej ze szkół uczestniczyło w I części VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej – teście wyboru, który składał się z 25 pytań. Kiedy skończyły się zmagania piknikowe, wszyscy udali się na trasę Festiwalu Sztafet, by dopingować swoich lekkoatletów. Każda sztafeta składała się z 4 chłopców i 3 dziewcząt. Reprezentacje pokonywały odcinek trasy liczący ok. 750 m.

Po zakończonych zawodach uczestnicy posilili się kiełbaską z grilla. Zwieńczeniem całodniowych rywalizacji był II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej.

W klasyfikacji łącznej szkół zwyciężyło Gimnazjum nr 2 w Kole. Na zakończenie wręczono najlepszym drużynom puchary, nagrody rzeczowe oraz rozlosowano kilkadziesiąt nagród rzeczowych.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!