sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Powitanie ks. Waszaka w kościele na Bliznej

Powitanie ks. Waszaka w kościele na Bliznej

08-07-2014 08:08 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 8,134 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Powitanie ks. Waszaka w kościele na Bliznej
Foto:
6 lipca br. w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej przy ulicy Bliznej w Kole odbyła się miła uroczystość, polegająca na powitaniu nowego proboszcza Władysława Waszaka z Kościelca Kolskiego, który zastąpił ks. prałata Janusza Ogrodowczyka.
Na tą uroczystość stawiło się bardzo dużo wiernych, a wśród nich m.in.: przewodniczącą Rady Miejskiej Urszula Pękacz, starosta kolski Wieńczysława Oblizajek oraz księdz Wojciech Szczepankiewicz Dębów Szlacheckich , siostry orionistki. Zaszczyt wprowadzenie nowego proboszcza dziekana Władysława Waszaka i przedstawienie Go wiernym przypadł Ks. Biskupowi Diecezji Włocławskiej Wiesławowi Meringowi, który w homilii na wstępie zaznaczył, że zmiana nastąpiła na pisemną prośbę ks. Ogrodowczyka.

W dalszej części Ordynariusz Diecezji Włocławskeji mówił, że nowy proboszcz jest dobrym gospodarzem, przebudował kościół w Kościelcu. Był lubiany i komunikatywny przez wiernych swojej parafii. Na zakończenie Ksiądz Biskup prosił ,aby nowego proboszcza przyjąć godnie i mieć do niego zaufanie.

Na koniec nowy proboszcz podziękował Księdzu Biskupowi za docenienie jego pracy w kościeleckiej parafii. Słowa podziękowania otrzymał także organista, schola parafialna, dziewczyny z Liceum Ogólnokształcącego które czytały teksty liturgiczne oraz śpiewały psalm, klerycy, ministranci i wszyscy parafianie którzy licznie uczestniczyli w dzisiejszej Mszy Św.

Na koniec wszyscy wierni otrzymali Błogosławieństwo Boże, którego udzielił Ks .Biskup Ordynariusz.Michał Chojnacki

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
gruba333 09-07-2014 11:27
"Był lubiany i komunikatywny przez wiernych swojej parafii"....O ludzie! Kto to pisał?
| Zgłoś do usunięcia
tomek 09-07-2014 00:36
Autor powinien wrócić do podstawówki na lekcje języka polskiego, bo tyle błędów składniowych i interpunkcyjnych to aż grzech!
| Zgłoś do usunięcia
parafianin 08-07-2014 10:02
Kościół na Bliznej już napewno nie be taką wspólnotą jak za księdza Ogrodowczyka.Nowy proboszcz niezdobędzie chyba takiej sympatii wiernych. Zwłaszcza po takim wprowadzeniu przez biskupa wierni poczuli się trochę zażenowani .Parafia na Bliznej to nie Kościelec i szkoda że biskup i ksiądz Waszak tego wcześniej nie rozważyli.Nasza parafia bardzo zubożała to nie ten sam kościół i wspólnota.Wielka szkoda, ciekawa komu zależało żeby tak się stało.
| Zgłoś do usunięcia