sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Kultura i rozrywka Ruszyło internetowe muzeum

Ruszyło internetowe muzeum

20-05-2010 10:42 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,088 | Komentarzy: 1
Ruszyło internetowe muzeum
Foto:
zacisze
Właśnie ruszyło internetowe muzeum Muzeum Technik Ceramicznych w Kole. Wejść można do niego ze strony głównej: www.muzeum-kolo.pl lub wpisując adres: www.internetowe.muzeum-kolo.pl
Ciekawa szata graficzna zachęca do wirtualnego obcowania z zabytkami. Znajdują się one w trzech działach: ceramika, zabytki archeologiczne i widokówki. Każdy eksponat prezentowany jest na filmie wraz z podpisem, podkładem muzycznym i głosem spikera.

Cierpimy na brak powierzchni wystawowej, szczególnie pod wystawy stałe. Dlatego z konieczności, aby zaprezentować bogactwo naszych zbiorów, przenosimy się do rzeczywistości wirtualnej. Przy obecnej dostępności internetu jest to bardzo skuteczna forma prezentacji . Planujemy sukcesywne poszerzanie ilości prezentowanych muzealiów – powiedział Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum.

Na swojej stronie internetowej, muzeum oferuje również inne ciekawe atrakcje takie jak chociażby możliwość ściągnięcia tapet na komputer.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~stefania 30-05-2010 12:23
BARDZO DOBRA INICJATYWA MUZEUM W KOLE PRZEJŚĆ CHOCIAŻ CZĘŚCIOWO DO PREZENTACJI SWOICH ZBIORÓW DO RZECZYWISTOŚCI WIRTUALNEJ, BO NIE KAŻDY KTO BY CHCIAŁ BYĆ W MUZEUM NA WYSTAWACH MA MOŻLIWOŚĆ OBEJRZENIA STARSZYCH RÓŻNYCH WYSTAW ZE WZGLĘDU NAWET LUDZI STARSZYCH NA TRUDNE WEJŚCIE DO MUZEUM ,A NAWET JEGO ODLEGŁOŚCI Z RÓŻNYCH CZĘŚCI NASZEGO MIASTA. INICJATYWA GODNA POCHWAŁY.
| Zgłoś do usunięcia