sim
Artbud
Wiadomości Powiat Kolski Powiatowe Święto Plonów [FOTO]

Powiatowe Święto Plonów [FOTO]

05-09-2014 10:21 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,730 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Powiatowe Święto Plonów [FOTO]
Foto:
Dożynki Kościelec 2014 - Mszą św. w amfiteatrze przy kościeleckim gimnazjum rozpoczęło się tegoroczne Święto Plonów powiatu kolskiego. Starostami dożynek byli Pani Dorota Mruk z Cichmiany i Pan Piotr Michalak z Daniszewa.
Dożynki powiatowe rozpoczęła uroczysta msza św., której przewodniczył ks. Tomasz Jener, proboszcz parafii p.w. św. Andrzeja Apostoła w Kościelcu.

Po nabożeństwie rozpoczęła się część obrzędowa Święta Plonów, której głównym punktem było przekazanie i podzielenie chleba, wypieczonego z tegorocznego ziarna.
- Prowadzę z mężem ponad 100-hektarowe gospodarstwo o produkcji zbożowej i zwierzęcej. Zajmujemy się również hodowlą drobiu. Praca może nie jest aż tak ciężka jak była kiedyś, ale są nowe wymagania, którym trzeba sprostać. Trudno powiedzieć, żeby to był rok nieurodzajny. Ale z urodzajem zawsze wszyscy sobie jakoś poradzą. Lepiej jak jest, niż jak nie ma - powiedziała nam Dorota Mruk, starościna dożynek.

W części artystycznej wystąpili: Zespół Tańca Ludowego Kościelec, Wartaki, Kapela Ludowa z Żegocina oraz Wielkopolska Kapela Ludowa "Zbąszyniacy". Całość zakończy zabawa taneczna z zespołem Grant.

Najpiękniejszym wieńcem dożynkowym w gminie Kościelec został wybrany wieniec wykonany przez gospodynie z Dąbrowic Starych.

Źródło: www.starostwokolskie.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
Czytelnik 05-09-2014 12:04
Nie trzeba być wielkim myślicielem, żeby zorientować się, że relacja na NaszeMiasto pojawiła się 31 sierpnia, a na stronie Starostwa 3 września. Więc chyba jasne kto z kogo zerżnął, co w konsekwencji zrobiliście również Wy. Tyle w tym temacie
| Zgłoś do usunięcia
redakcja 05-09-2014 11:48
Drogi czytelniku. Materiał został udostępniony przez Starostwo Kolskie. Widocznie ów redakcja również z niego skorzystała.
| Zgłoś do usunięcia
Czytelnik 05-09-2014 10:32
Ciekawe dlaczego tekst jest słowo słowo zerżnięty z portalu NaszeMiasto?
| Zgłoś do usunięcia