sim
bricomarche
Wiadomości Gmina Kłodawa KŁODAWA: Profilaktyczne zakończenie wakacji

KŁODAWA: Profilaktyczne zakończenie wakacji

13-09-2014 14:36 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,913 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
KŁODAWA: Profilaktyczne zakończenie wakacji
Foto:
06.09.2014r. odbyło się Profilaktyczne Zakończenie Lata w ramach zaleceń Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w celu rozpowszechniania programów profilaktyczno- edukacyjnych kampanii „Powstrzymaj pijanego kierowcę".
W ramach organizowanych gier i zabaw druh Adrian Sieczkowski prowadzący lokalny Ośrodek Szkolenia Kierowców oraz przedstawiciele Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Kłodawy prezentowali zakupione przez Gminę Kłodawa ALKOgogle, tzn. specjalne okulary symulujące stan pod wpływem alkoholu. Uczestnicy imprezy mogli również zwiedzać samochód strażacki i poznać jego wyposażenie.

Kulminacją atrakcji był przeprowadzony przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i Ochotniczą Straż Pożarną pokaz ratownictwa. Nasi druhowie zaprezentowali wydobycie ofiar z uszkodzonego podczas wypadku auta wraz z pokazem technik cięcia karoserii, metodykę udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym oraz przygotowania ofiar wypadku do dalszego transportu.

Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Podczas imprezy odbyło się także po raz pierwszy w Kłodawie Kino plenerowe "pod chmurką", podczas którego zaprezentowano materiały informacyjne Gminy Kłodawa na temat dostępnej pomocy profilaktycznej, filmy w ramach Kampanii „Powstrzymaj Pijanego Kierowcę" oraz filmy fabularne dla dzieci i dorosłych.

OSP KŁODAWA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!