sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Uczniowie bili rekord w udzielaniu pomocy

Uczniowie bili rekord w udzielaniu pomocy

17-10-2014 10:12 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,168 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Uczniowie bili rekord w udzielaniu pomocy
Foto:
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 należącej do Zespołu Szkól nr 1 w Kole wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Ratujemy i uczymy ratować". Celem akcji jest nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli resustutacji krążeniowo- oddechowej.
W dniu 16 października w wielu szkołach i instytucjach w Polsce odbywała się akcja ustanawiania rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resustytacji krężeniowo-oddechowej, popularnie zwanej "sztucznym oddychaniem". Punktualnie o godzinie 12:00 ponad stu uczniów szkoły rozpoczęło trwające 30 minut bicie rekordu. Cała akcja była rejestrowana, a nagranie trafi do fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która koordynuje to wydarzenie.

Do dyspozycji uczniów było 7 fantomów, na których prowadzono resustytację. Oczywiście uczniowie ze szkoły przy ul. Poniatowskiego zostali wcześniej przeszkoleni w niesieniu pierwszej pomocy przedmedycznej i wiedzą, że nie jest to trudne i może uratować komuś życie. Najważniejsze to przełamać strach przed pomocą drugiemu człowiekowi i wiedzieć, jak pomocy tej udzielić nie szkodząc osobie, którą ratujemy. W akcji uczestniczyli także nauczyciele szkoły oraz wolontariusze PCK, którym serdecznie dziękujemy za obecność i fachową pomoc.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!